П’ять типових помилок в догляді за заміокулькасом

Заміокулькас дійсно привертає до себе увагу не тільки кумедною назвою. Від його розкішного глянцевого листя, яке росте прямо з бульб, неможливо відвести погляд. Плюс до всього — невибагливість. Навіть початківець квітникар впорається з вирощуванням рослини. Тут навіть навпаки: надмірний догляд і опіка можуть погано вплинути доларове дерево. Про що мова?

1. Полив заміокулькаса — справа тонка! Розбираємо детально

Дорослий заміокулькас виростає до значних розмірів.

Якщо ваш заміокулькас не росте, починає жовтіти або втрачає тургор листя — значить, ви десь не догледіли або навпаки «перегледіли». Хотіла сьогодні обговорити ці помилки, щоб надалі не ризикувати «життям» рослини.

Надмірний полив — це найчастіша проблема, через яку листя рослини починають жовтіти і опадати, а бульби — загнивати. Цікаво, що для заміокулькаса надмірним буде навіть той полив, який для інших рослин був би абсолютно нормальним.

Всупереч поширеній думці, доларове дерево не потребує обприскування.

Справа в тому, що бульби квітки, що знаходяться в землі, постійно запасають вологу.

Тому заміокулькас, що знаходиться в повністю підсохлій землі, відчуває себе як зазвичай. А ось, якщо земля між поливами просихає, це точно потягне загнивання бульб (яким вже нікуди накопичувати вологу). Тому доларове дерево відчуває себе значно краще в сухій землі, ніж у вологій.

Влітку поливайте квітку не частіше 1 разу на тиждень, взимку — 1-2 рази на місяць. Між поливами земля в горщику повинна просохнути (але не перетворитися в камінь, звичайно).

Порада! Якщо бульби майже повністю погнили, обріжте листя і посадіть їх в грунт під тепличку. Через кілька місяців внизу повинні утворитися маленькі бульби. Тоді їх можна висадити в окремі горщики.

2. Занадто великий горщик

Заміокулькас — точно не та кімнатна рослина, якій потрібен великий горщик

Це одна з причин, чому заміокулькас не росте. Поки кімнатна рослина не заповнить корінням весь об’єм горщика, надземна його частина рости не буде. Крім того, занадто велика ємність збільшує ймовірність того, що ви заллєте квітку.
Висаджуйте цю домашню квітку в горщики, відповідні до  об’єму його кореневої системи (на 2-3 см більше). Краще вибирати широкі, але не дуже глибокі вазони.

3. Брак освітлення

Регулярно протирайте листя доларового дерева, щоб воно зберігало презентабельний вигляд.
Заміокулькас — кімнатна квітка з світлолюбних. Він може переносити тінь, але в такому випадку сильно уповільнює зростання або зовсім його припиняє. Оптимальне місце для рослини — східне чи західне підвіконня.

4. Пару слів про землю для рослини

Важкий грунт — ще одна помилка, через яку страждає заміокулькас. У природному середовищі домашня квітка росте на бідних, кам’янистих грунтах. Тому використовуйте пухку землю, яка б добре пропускала повітря і вологу. Використовуйте субстрат для сукулентів і додайте в нього керамзит, пісок і перліт.

5. Неправильна посадка

Занадто поглиблені бульби або навпаки ті, які стирчать над поверхнею грунту — помилка, через яку заіокулькас не буде рости. При правильному поглибленні бульби не видно, але промацуються.

Тепер, знаючи, як не слід доглядати за заміокулькасом, ви зможете виростити розкішну кімнатну рослину без зайвих проблем!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *