Як спроектувати зручну і красиву кухню без допомоги дизайнера

Типи планування кухні

За формою кухня може бути:

  • г-подібна,
  • п-подібна,
  • з островом,
  • однорядна,
  • паралельна.

“Три кити” кухні

На кожній кухні є три кити, на яких усе тримається і без яких годі уявити будь-яку кухню: холодильник, мийка і плита. Дуже важливо їх правильно розмістити, аби між ними була якомога менша відстань. Найкраще їх поставити в один ряд або трикутником.

Усім речам – своє місце

Аби кухня була зручна і затишна, потрібно грамотно її зонувати. Розділіть кухню на ергономічні зони в залежності від частоти використання предметів, тобто речі щоденного вжитку мають бути під рукою –  наприклад, ложки та вилки, тарілки, чашки каструлі та сковорідки, а речі якими ви рідко користуєтесь можна розкласти на полиці, розташовані вище. На важкодоступних полицях зберігайте, наприклад, порожні склянки, форми для випічки, якими рідко користуєтеся, новорічний посуд тощо.столові набори, інші речі які використовуються в рідкісних випадках.

Заплануйте освітлення та розетки

На кухні лампи на стелі у центрі приміщення зазвичай замало. Необхідне добре освітлення над робочою зоною, досить яскраве світло над варильною поверхнею, приглушене – для р створення романтичного настрою.

Попередньо продумайте розміщення техніки, щоб заздалегідь приготувати вивід електричних розеток. Проаналізуйте, що з дрібної кухонної техніки ви використовуєте стаціонарно, а що вмикаєте періодично. Нехай біля робочої поверхні буде кілька запасних розеток – зазвичай їх забагато не буває.

Протестуйте меблі

Переконайтесь в правильності відкривання дверцят і шухляд, щоб вони не перехрещувались і не створювали перешкод для проходу. Заздалегідь продумайте всі стики і підрізи, щоб все виглядало естетично.

Дедалі більшої популярності набуває поєднання кухні і їдальні або вітальні. У такому разі доречною буде прихована кухня, в якій робоча поверхня повністю прикривається ширмою і відкривається тільки у разі потреби.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *