Дайте огіркам нашатир, і вони не будуть нічим хворіти і дадуть відмінний врожай

Багато досвідчених городників знають, що нашатирний спирт є найціннішим добривом та засобом проти шкідників. Ранньою весною аміак використовують для озимого часнику проти пожовтіння та усихання листя. Застосовують засіб для інших культур. Особливо люблять добриво на основі нашатиря огірочки. У препараті міститься велика кількість азоту у легкодоступній формі.

При правильному використанні нашатир стане вірним другом та помічником на городі. А при нераціональному застосуванні здатний лише зашкодити. Тому варто врахувати, що добриво на основі аміаку готується лише разом із підкислювачем. Це може бути лимонна кислота чи оцет.

Без підкислення нашатир не тільки марний, а й небезпечний для рослин. Не погашений гідроксид амонію швидко випаровується, здатний викликати опік кореневої системи та небезпечний для наших ґрунтових друзів – хробаків.

А от коли кислота гасить аміак, утворюється цитрат амонію, який служить для наших рослин  корисним і повністю безпечним азотним добривом.

Позитивна дія аміачного добрива

Нашатир забезпечує огірки азотом у потрібній кількості, при цьому не призводить до накопичення нітратів у плодах. А ще такий засіб виробляє імунітет у рослин до грибкових захворювань.

При обробці культури аміаком листя не жовтіє, кущики швидко йдуть у зріст і формують багато зав’язей.

Специфічний запах препарату не до вподоби шкідникам, тому здатний відлякувати шкідників з ділянки, хоч і тимчасово.

Як правильно приготувати

Готувати робочий розчин рекомендовано на відкритому повітрі в масці, тому що пари аміаку дуже летючі і не такі вже й нешкідливі для людини.

Готувати робочий розчин рекомендовано на відкритому повітрі в масці, тому що пари аміаку дуже леткі і не такі вже й нешкідливі для людини.

На 10 л води беремо 3 великі ложки 10% нашатирного спирту та 1 ст. л. лимонної кислоти. Замість цього підкислювача можна взяти 9% оцт. Інгредієнти ретельно змішуємо і застосовуємо розчин за призначенням відразу після приготування. Використовувати засіб можна кожні два тижні.

Готовий засіб можна застосовувати, як для поливу під корінь, так і для обробки по листу. Останній спосіб застосування допомагає азоту швидше засвоїтися та захистить рослини від грибкових хвороб.

Добриво на основі аміаку корисне також і для помідорів. Використовують та готують препарат за тією ж схемою, що й для огірків.

А ви використовуєте аміак для підживлення огірків? Поділіться своєю думкою у коментарях.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *