Задачки для мозку! Поверніться в дитинство і перевірте свої здібності

Навіть коли ми стаємо старше, рішення різних головоломок — це спосіб підтримувати мозок в тонусі. Тому сьогодні ми пропонуємо кілька цікавих завдань. Їх можна вирішити разом з дітьми, онуками або самостійно.

Це хороша можливість перевірити свої сили. Скажемо відразу: в кінці статті є відповіді на всі завдання. Але, будь ласка, не поспішайте в них заглядати!

Логічні завдання

1. Які числа приховані за зображеннями качок і корів? Вирішіть завдання на зображенні. При пошуку рішення пам’ятайте, що спочатку множать і ділять, а потім складають і віднімають.

2. У другому завданні йдеться, що білка з’їдає півтора горіха за 1,5 хвилини. Вам потрібно дізнатися, скільки горіхів з’їдять дев’ять білок за 9 хвилин.

3. Згадайте Білосніжку з дитячої казки. Ми знаємо, що середній вік 7 гномів — 284 роки. Але якщо додати в цю компанію Білосніжку, то середній вік 8 особистостей складе 250,25 року. Чи можете ви знайти вік Білосніжки?

Рішення

1. Якщо ми наведемо приклад з більш «математичної» точки зору, то 2x+x²=24. Звідси легко дізнатися, що x=4. У цьому випадку 38-8 (дві качки)=30. А значить, буде просто знайти, яке число приховано за морквиною: 42-30-4=8.

2. Умови другого завдання: щоб з’їсти один горіх, білка витрачає півтори хвилини. Це означає, що одна білка з’їсть 9×1,5=6 горіхів за 9 хвилин. Отже, за цей час 9 білок зможуть впоратися з 6х9=54 горіхами.

3. Спочатку ми повинні визначити загальний вік 7 гномів. Для цього потрібно помножити середній вік на кількість гномів: 284×7=1988. Знайдемо відповідне значення для компанії з 8 осіб (вже з Білосніжкою) 250,25×8=2002. Щоб дізнатися вік Білосніжки, досить порахувати різницю 2002-1988=14 років.

Літературний переклад — Маруся Фріман

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *