Євген Лисенко керував винищувачем МіГ-29 і в протистоянні з двома російськими літаками устиг збити один з них – але загинув від ворожих систем ППО …

Євген Лисенко загинув у повітряному бою під Житомиром. Він керував винищувачем МіГ-29 і в протистоянні з двома російськими літаками устиг збити один з них, але загинув від ворожих систем ППО.

За місяць до військового вторгнення, Євгена призначили командиром авіаційної ескадрильї.

— У свої 28 років Женя вже був льотчиком-інструктором. Йому зовсім мало лишалось польотів до присвоєння кваліфікації льотчика 1-го класу, — згадує свого друга військовий побратим і однокурсник Олексій.

– Там був непростий бій і він летів самовіддано. Майор Євген Лисенко був командиром однієї з ескадрильї Севастопольської бригади тактичної авіації ім. Покришкіна. Це одна з двох бригад, що відмовилися переходити на сторону росії ще в 2014 році.

Євген родом із Черкаської області. Закінчив військовий ліцей, згодом Харківський Національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та одразу потрапив на службу в ЗС України.

— У 12 років вирішив, що буде військовим. А з першого курсу училища визначився, що льотчиком. І від мрії своєї не відступив, — розповідає мама загиблого.

– Казала йому: давай ще подамо кудись документи, раптом не пройдеш. А він: нікуди більше. Як не пройду – наступного року знову вступатиму на льотчика».

У Євгена залишилася дружина та двоє маленьких дітей.

– Потрібно захистити тих дітей, — останні слова, які Женя сказав матері.

— Він дуже сильно віддавався роботі, свої справі, навіть, інколи я ображалася, — розповідає дружина Євгена. Додає. Він надзвичайно любив свою роботу, любив небо, завжди йшов до цілі. Я надзвичайно ним захоплювалася.

Поховали Героя у рідному селі Ротмистрівка.

Вічна пам’ять герою!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *