20 хвилин в день – і твоє тіло не впізнати! 13 корисних вправ, що творять дива з організмом жінки

Я натрапила на книгу японського цілителя «Система здоров’я Кацудзо Ніші». Вона привернула мою увагу тим, що написана не на порожньому місці, а заснована на особистому досвіді автора.

У 20 років японцеві поставили смертельний діагноз і передбачали швидку смерть. Ось тільки він не здався і продовжив боротьбу за життя. Йому це вдалося, він зцілив себе сам і прожив довге і плідне життя.

Своє життя він присвятив розробці та вдосконаленню своєї системи. У ній зібрано мудрість давньогрецької і староєгипетської медицини, тибетські і китайські практики, йога і безліч інших джерел. Система здоров’я Ніші зробила крок набагато далі, це не просто набір вправ і правил харчування, це ціла філософія.

Я давно цікавлюся японськими оздоровчими практиками, але філософія Кацудзо Ніші надихнула мене сильніше інших. Для початку варто спробувати комплекс вправ, який японець розробив для відновлення здоров’я і зцілення організму. Для жінок, які завжди прагнуть до досконалості, він буде просто незамінний.

Чи знаєте ви, що японські жінки утримують світовий рекорд з довголіття вже більше ніж 25 років? Вони не старіють і дивують світ своєю ідеальною фізичною формою. Не дивно, що тренування (разом зі здоровим харчуванням) є одним з великих секретів досконалості в японській культурі.

Ці вправи легко виконувати, вони наповнюють тіло бадьорістю і енергією, а також допомагають позбутися від зайвого жиру і сформувати красиву фігуру. Крім того, вони зміцнюють суглоби і запобігають відкладенню солей. Спробуй і ти, всього 20 хвилин в день — і твоє тіло не впізнати!

Ми хочемо познайомити вас із деякими вправами, розробленими Кацудзо Ніші, які допомагають жінкам наповнити своє тіло енергією та підтримувати себе у формі:

Комплекс вправ для жінок

Почати варто з того, щоб вибрати відповідний час для вправ, коли не потрібно нікуди поспішати. Головне — не виконуй вправи пізно увечері, адже так можна порушити свій добовий ритм. Найкраще робити їх зранку, щоб зарядитися позитивною енергією і бадьорістю. І ще одне — вправи повинні приносити тобі задоволення, тоді результат не змусить себе чекати.

Одягни просторий одяг, який не буде заважати. Вмийся холодною водою, посміхнися – і можеш приступати до першої вправи.

– Вправа 1 –

Ляж на спину і постарайся максимально розслабитися. Дихай рівно і глибоко, уяви себе в тихому і красивому місці. Розкинь руки в сторони. З’єднай ноги разом і зігни в колінах. Коліна підтягни до грудей. Зроби глибокий вдих і поверни коліна вправо, намагаючись укласти їх на підлогу. Голову поверни вліво і повільно видихай.

Щокою ти повинна торкнутися підлоги, а плечі і руки при цьому повинні залишитися нерухомими. Вернись в початкове положення, глибоко вдихни і повтори, тільки вже в іншу сторону. Вправу закінчено. У перший день зроби цю вправу 4-5 разів, а після поступово збільшуй до 25.

– Вправа 2 –

Ляж нас спину, руки розташуй уздовж тіла долонями вниз. Ноги зігни в колінах і постав на відстані 30 см один від одного. Зроби упор на стопи. Глибоко вдихни і втягни м’язи живота. Сідниці разом зі спиною підніми вгору, спираючись тільки на лопатки.

Затримайтеся в цьому положенні на декілька секунд. Видихай і повільно опускайся в початкове положення. Розслабся і зроби ще один підхід. Повтори вправу 5 разів.

– Вправа 3 –

Ляж на живіт і випрями руки вздовж тіла долонями вниз. Ноги на відстані 15 см одна від одної. Тепер напруж м’язи сідниць, витягни пальці ніг та підніми одну ногу. Іншу залиш нерухомою на підлозі. Затримайся в такому положенні на декілька секунд і плавно опусти ногу на підлогу. Те ж зроби з іншою ногою. Повтори так 50 разів для кожної ноги.

– Вправа 4 –

У тому ж положенні випрями руки, голову і плечі підніми. Долоні розмісти на підлозі на ширині плечей. Підніми обидві ноги приблизно на 15 см і затримайся в такому положенні на декілька секунд. Роби махи ногами вниз і вгору, імітуючи плавання. Кожною ногою зроби 25-50 махів.

– Вправа 5 –

Встань на коліна, корпус тримай вертикально, руки вздовж тіла. Утримуючи спину прямою, відхилися трохи назад і затримайся в такому положенні на декілька секунд. Вернись в початкове положення і повтори вправу ще 5 разів.

Повільно, плавно і без надриву – саме так потрібно виконувати ці вправи.

– Вправа 6 –

Залишайся в тому ж положенні, опусти голову вниз, а таз підніми вгору. Підтягни коліна правої ноги так, щоб торкнутися лоба. Потім чварами ногу, витягнувши її вгору і разом з цим підніми голову. Повтори вправу 10 разів з кожною ногою.

– Вправа 7 –

Ляж на живіт. Під живіт поставте тверду поверхню. Зігніть коліна. Розслабтеся та уявіть, що ваші ноги – це очерет, який гойдає вітер.

Виконуйте помахи розслабленими ноги, намагаючись досягти сідниць п’ятками. Одразу може не вдатися, але не здавайтеся. Виконуйте цю вправ кожен день, і ви побачите результати.

– Вправа 8 –

Ляж на спину, обличчям дивіться вгору. Поверхня повинна бути жорсткою.
Розслабтеся та уявіть, що ваше тіло порожнє і легке. Зігніть коліна. Не підіймайте ніг. Для цього повільно потягніть ноги до сідниць, наскільки це можливо.
Обережно підніміть голову і постарайтеся досягти колін пальцями. Спину не відривайте від землі. Щойно ви досягнете коліна своїми долонями, підніміть голову і випряміть хребет у горизонтальному положенні. Залишайтеся в цій позі так довго, як можете. Уявіть собі, що енергія проходить через вашу голову. Повернутися в початкове положення і розслабтеся.

– Вправа 9 –

Ляж на спину, з’єднайте ноги та руки поруч з тілом долонями донизу. Порахуйте до 4 і підніміть ноги руками. Тримаючись пальцями за коліна, підійміть тулуб до ніг та затримайтеся в такому положенні, поки не відчуваєте біль та втому. Повторюйте до 10 разів залежно від вашої фізичної форми.

Жінки отримають користь від цієї вправи під час післяпологового періоду, коли м’язи стають слабшими. Вона також покращує рівновагу, травлення та допомагає втратити небажані кілограми на животі.

– Вправа 10 –

Станьте на повен зріст. Розставте ноги якомога ширше паралельно одна до одної.
Зосередьтеся на своєму тілі та уявіть, що воно невагоме і порожнє. Закладіть руки позаду і схрестіть пальці разом. Повільно згинайте спину і відкидайте голову назад.
Максимально розслабте руки. Повільно рухайтеся ліворуч і праворуч. Уявіть собі, що ви – гілля верби біля річки. Коли ви відчуваєте себе трохи втомленим, поверніться в початкове положення.

– Вправа 11 –

Ляж на спину. Поверхня повинна бути твердою. Розслабтеся. Закладіть руки за голову.
Повільно підніміть тіло до позиції сидячи. Продовжуйте згинати тіло до ніг, наскільки це можливо. Постарайтеся уявити, що ви стоїте біля річки. Ви дивитесь на річку і розчиняєтеся в ній. Повільно повертайся до початкової позиції. Пам’ятайте про почуття розчинення у воді. Заплющте очі та уявіть, що ви дивитеся на небо.

– Вправа 12 –

Ця вправа полегшує біль у спині та ногах.

  • Станьте на повен зріст.
  • Повільно промасажуйте талію та уявіть собі, що ваше тіло стає гнучким.
  • Легко нахиліться, намагаючись доторкнутися до землі своїми руками.
  • Поверніться до вихідної позиції та обережно нахиліться назад якомога нижче.
  • Поверніться до вихідної позиції та обережно нахиліться ліворуч і праворуч.
  • Поверніться в початкове положення та розслабтеся.

– Вправа 13 –

Вклякніть на коліна. Прогніться спиною назад і схопіть кісточки руками. Перебувайте у такій позиції до 5 секунд і поверніться до початкового положення. Повторюйте до 10 разів залежно від вашого віку та загального стану.

Бонус: Ці вправи особливо корисні для жінок, які страждають від проблем з яєчниками.

Ця вправа розробляє м‘язи стегон, живота і спини, знімає біль, що тягне в яєчниках, масажує і стимулює органи всередині живота, створює емоційний баланс, знімає стрес і заспокоює розум.

Вклякніть на коліна, руками обіпріться об землю. Уявіть собі пряму лінію, яка з’єднує ваші плечі та стегна. Тримайте шию напруженою і випрямленою. Прогніться спиною до стелі у вигляді дуги. Переконайтеся, що ваші плечі та коліна залишаються на місці. Опустіть голову до підлоги, але не тягніться підборіддям до грудей. Вдихніть і поверніться до початкової позиції. Повторіть до 20 разів.

Ця вправа покращує кровообіг, тренує м’язи стегон та сідниць, а також знімає защемлення м’язів. Жінки з проблемами матки та яєчників також можуть скористатися нею.

Ляж на живіт. Витягніть руки вздовж тіла долонями донизу. Ноги мають знаходитися на ширині 15 см. Напружте пальці та підніміть одну ногу на висоту 15 см. Інша нога має бути нерухомою. Затримайтесь на кілька секунд і поверніться до початкової позиції.
Повторіть до 50 разів для кожної ноги.

Після виконання цього комплексу повільно піднімися і походи по дому, заспокой дихання. Думай про приємне і радій цим думкам.

Якщо сприймати комплекс не просто як чергові вправи, а як спосіб розслабитися, доводити до ладу думки і почуття, то він стає таким собі способом медитації.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *