Росія розробила чіткий план нападу на Молдову, – The Times

Росія вже розробила чіткий план вторгнення на територію Молдови. Події, які розвинуться в країні, також можуть бути вирішальними і для України.

Про це пише The Times.

Джерела британського видання The Times в українській розвідці стверджують, що росія розробила чіткі плани вторгнення до Молдови.

Посилаючись на джерело в українській розвідці, видання повідомляє, що кремль вже ухвалив рішення про напад. Якщо ж росії вдасться захопити контроль над країною, то Україна стане вразливішою з військової точки зору.

Якщо країна окупант визнає незалежність Придністров’я, це буде прямою загрозою та порушенням територіальної цілісності Молдови. Росія повторюватиме “донбаський сценарій”, постачатиме туди зброю і захоче її приєднати до свого складу.

Тим часом російські спецслужби розглядають можливість організації заворушень та заколотів у країні на тлі невдоволення серед місцевих через зростання цін.

Джерела журналістів вважають, що росія також планує здійснити висадку десанту на транспортних літаках Іл-76 та вертольотах у Придністров’ї.

Проте, видання зазначає, що ці твердження суперечать західним розвідникам, які вважають, що росія не має достатньо можливостей, щоб безпечно пролетіти над ППО українців на території Одеської області. Також для постачання боєприпасів та посилення військових, росіянам необхідно створити сухопутний “коридор” із тимчасово окупованого Херсона через Миколаївську та Одеську область, наражаючи себе на відсіч.

Військову операцію можуть здійснити ближче до 9 травня, коли президент російської федерації володимир путін нібито може оголосити про визнання незалежності Придністров’я. Також росія може висадити десант одночасно з організацією заворушень та протестів у Кишиневі.

Військові аналітики Джек Уотлінг та Нік Рейнольдс із Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень вважають, що росія може мати за мету:

відтягнути частину українських бійців на південно-західний фронт;

зупинити проєвропейський курс Молдови;

налякати Захід.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *