Стовп дієти довголіття. Один інгредієнт захищає від раку та хвороби Альцгеймера

Одним з найважливіших компонентів найбільш здорової моделі харчування, середземноморської дієти, є оливкова олія. У 2010 році ЮНЕСКО визнало його нематеріальною культурною спадщиною людства, а дослідження протягом десятиліть довели, що це рідке золото, королева серед рослинних жирів. Результати останніх досліджень лише підтверджують попередні висновки.

1. На його частку припадає до 80 відсотків. масло

Вчені з факультетів фармації та медицини Університету Севільї нагадують, що оздоровчий потенціал оливкової олії пов’язаний з однією з кислот, які складають 70-80 відсотків олії. склад оливкової олії . Йдеться про одну з омега-9 жирних кислот (MUFA), мононенасичену олеїнову кислоту . На відміну від омега-3 жирних кислот, олеїнова кислота надходить не тільки з їжі, але й синтезується в нашому організмі. То чому ж це так цінно?Дивіться відео: «Оливкова олія запобігає інфаркт»

Це одна з кислот, які найчастіше зустрічаються в системі кровообігу людини, а в головному мозку вона є основним компонентом мембранних фосфоліпідів. Саме у пацієнтів з хворобою Альцгеймера і депресією відзначається зниження рівня олеїнової кислоти.

Дослідники визнають, що він також має сильну протизапальну дію , ймовірно, пов’язану з пригніченням прозапальних цитокінів. У свою чергу, олеоїлетаноламід (ОЕА) , що міститься в ньому , регулює споживання жиру в раціоні і відповідає за енергетичний гомеостаз.

Оливкова олія є джерелом вітамінів A, D і E, а також сильних антиоксидантів

Оливкова олія є джерелом вітамінів A, D і E, а також сильних антиоксидантів (Pixabay

«На завершення молекули OEA можуть бути перспективним терапевтичним засобом для контролю ваги та лікування ожиріння, алкоголізму, COVID-19 та багатьох інших запальних розладів», — пишуть автори дослідження, опублікованого в «Nutrients».

Дослідники підкреслюють, що олеїнова кислота також може зменшувати всмоктування холестерину в кров, запобігаючи розвитку атеросклерозу . Однак це ще не все, адже олеїнова кислота має ще й протиракову дію – в організмі вона призводить до апоптозу ракових клітин.

2. Не менше половини столової ложки в день

Оливкова олія є не тільки джерелом олеїнової кислоти. Містить омега-3 і омега-6 жирні кислоти і більше 30 рослинних фенольних сполук , які благотворно впливають на здоров’я.

Все це означає, що в дослідженні, нещодавно опублікованому в “Журналі Американського коледжу кардіології”, вчені виявили, що споживання оливкової олії знижує ризик смерті, зокрема від внаслідок раку, нейродегенеративних захворювань або серцево-судинних захворювань.

Дослідження когорти з понад 92 000 чоловіків і жінок у Сполучених Штатах показало, що цей ризик знижується, якщо споживати щонайменше половину столової ложки оливкової олії щодня.

Важливо, що цей надзвичайний вплив на здоров’я, а також довголіття спостерігається серед мешканців т.зв. Блакитні зони гарантують не тільки регулярне споживання оливкової олії. Варто пам’ятати, що ключовою є здорова дієта, в якій ненасичені жирні кислоти рослинного походження є основою, а не доповненням до дієти з високим ступенем обробки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *