Росію списали в утиль, або Чому Середня Азія робить ставку на Туреччину, – Кущ

“Україна стає могильником ОДКБ, митного та Євразійського союзу. А в гості до РФ завітав шанирак. Візит президента Казахстану Токаєва в Анкару підтвердив, що Середня Азія відчалює від РФ”, – пише у своєму блозі Олексій Кущ, передають Патріоти України, і продовжує:

“Роль балансира Китаю в регіоні буде відігравати Туреччина, А Союз тюркських держав стає ключовим регіональним суперником Росії. І дивлячись на динаміку зростання і демографію тюркських країн, ніхто в даному суперництві не поставить на Москву.

Організація економічного співробітництва тюркських держав трансформується в провідну інтеграційну силу, перетворюючись на ключовий вектор регіональної консолідації. МС і Євразійський союз-майже минуле. ОДКБ теж буде відмирати, але повільніше.

Але тут все логічно: що може дати підсанкційна кризова Росія Центральній та Середній Азії? Нафта, газ і вугілля – так вони є в Казахстані. Загальний ринок? Але з урахуванням падіння внутрішньої платоспроможності РФ, він вже не такий цікавий. Сьогодні Узбекистан + Туреччина за демографією майже рівняються РФ.

Робота для мігрантів? Середня Азія переорієнтується на Китай і Південну Корею. Раніше РФ могла захистити від ісламістів і Китаю. Але зараз, в епоху “божевільних російських політичних еліт” афганський Талібан сприймається як зразок цивілізованості.

Роль балансиру щодо Китаю буде грати Туреччина. Вона сильніша за Росію. Нехай з імперськими фантомами і тягою до автократії, але своя, рідна. І прогнозована. Без божевілля історичних реконструкцій в російському стилі.

Китай шукає глибоку диверсифікацію старого торгового маршруту в ЄС для заміщення російського і білоруського напрямку.

Один з варіантів-шлях через Казахстан, Каспійське море, Азербайджан, Грузію і Туреччину. В обхід РФ. І Токаєв на зустрічі з Ердоганом обговорили вказаний маршрут, фактично давши російським інтересам в Китаї дзвінкого ляща.

Ця війна ще раз підкреслила важливість співпраці і згуртованості тюркських держав на двосторонньому рівні і під шанираком тюркських держав.

Мова про декоративний елемент у верхній частині юрти. Він зображений на державній символіці Казахстану і Киргизстану, є символом Тенгрі – небесного божества. Росія знайома з культом Тенгрі – з часів монгольського ярма…

Загалом, не знайшовши нічого, крім ганьби, в Україні, Росія назавжди втратила Центральну і Середню Азію і неймовірно посилила геополітичні позиції Туреччини, свого одвічного суперника в Чорноморському регіоні”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *