Україна, ймовірно, виграла битву за Харків та вигнала війська РФ – Інститут вивчення війни

Контрнаступальні дії Збройних сил України не дозволили російським військам оточити й тим більше захопити Харків. За оцінкою експертів, окупанти вирішили повністю піти зі своїх позицій довкола Харкова.

Такий розклад на полі бою може означати перемогу ЗСУ у битві за Харків. Про це йдеться в аналітиці Інституту вивчення війни.

Російські підрозділи не намагалися утримати позиції проти контратакувальних українських сил упродовж останніх кількох днів. Експерти зазначають, що зараз сили окупантів зосереджені на проведенні впорядкованого виведення та поверненні підрозділів до РФ.

“Тож Україна, ймовірно, виграла битву за Харків. Українські сили не дозволили російським військам оточити, не кажучи вже про захоплення Харкова, а потім вигнали їх з-під міста, як вони зробили це з російськими військами, що намагалися захопити Київ”, – ідеться в аналітиці експертів.

Окрім того, в Інституті вивчення війни впевнені, що українські військові спробують порушити найзахіднішу з наземних ліній зв’язку між Бєлгородом та російськими військами, зосередженими навколо Ізюма.

Таким чином, видається, що Україна виграла битву за Харків Російські війська продовжували просуватися по всій периферії Ізюмсько-Донецького виступу, але досягли незначного прогресу. Російські війська здійснили спробу сухопутного наступу з Ізюма, але не досягли успіху. Раніше ми припускали, що Росія може відмовитися від спроб просування з Ізюма, але росіяни або не прийняли такого рішення, або ще не повністю віддалися йому.Невеликі та невдалі атаки на південний кінець виступу поблизу Донецька тривали, але реального прогресу не досягли.

Раніше повідомлялося, що контрнаступ Збройних сил України на північ від Харкова змусив путінську армію перейти до оборони. Окупантам довелося вдатися до посилення підрозділів та поповнення сил і засобів, спрямованих на запобігання подальшому просуванню ЗСУ до кордону з РФ.

Джерело: Obozrevatel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *