Продукти, які слід виключити при артриті, оскільки вони сильно шкодять суглобам

Артрит – це поразка суглобів, що викликається запальними процесами в організмі. Це патологія, що досить часто зустрічається, головним симптомом її є сильний біль. Набути гарне самопочуття і не допустити прогресування хвороби, допоможе правильно складений раціон.

Виключивши із вживання продукти, що провокують проблеми, можна вивести зайву рідину, знизити вагу, що створює додаткове навантаження на суглоби, зменшити запальні процеси та больовий синдром.

Продукти, які потрібно виключити при артриті та будь-яких проблемах із суглобами

1. Продукти тваринного походження

М’ясо жирних сортів – свинина, яловичина та каченя, містить у своєму складі арахідонову кислоту. При засвоєнні організмом вона розщеплюється на окислені похідні жирних кислот, які і провокують запальні процеси, а також погіршують перебіг захворювань.

2. Молочні продукти

Молочні продукти є головними джерелами таких необхідних мікроелементів, як кальцій і вітамін D, необхідні для формування здорової кісткової тканини. І водночас, молочні продукти можуть погіршувати перебіг артриту. Тому приймати рішення, чи потрібно вживати молочні продукти, повинен тільки лікар.

3. Вуглеводи

Йдеться про рафіновані вуглеводи, які складають основу газованих напоїв, кондитерської випічки, солодощів, майонезу, кетчупу та багатьох консервованих продуктів. Ці смачні, але шкідливі в усіх відношеннях ласощі викликають відкладання зайвої ваги. Крім цього, їх вживання провокує порушення кровопостачання судин, ускладнює надходження кисню та поживних речовин до суглобів. Тим самим погіршує їхній стан.

4. Глютен

Білкова речовина глютена або клейковина є у всіх пшеничних культурах. Вважається, що він може стати одним із факторів, які провокують запальні захворювання. Медичні дослідження підтвердили, що вилучення продуктів з жита, пшениці, ячменю допомагало значно покращити самопочуття хворих на ревматоїдний артрит.

5. Сімейство пасльонових

Соланін, який міститься в баклажанах, перці, помідорах, картоплі – здатний негативно впливати на деяких людей. Він впливає на роботу нервової системи, може стати причиною головного болю та суглобових змін. Деякі люди мають підвищену чутливість до продуктів, що містять алкалоїд соланін, серед них — хворі на подагру і артрит Зниження вживання цих овочів може допомогти вирішити багато проблем здоров’я. Є й хороша новина — під час теплової обробки овочі втрачають до 50% шкідливих речовин.

6. Сіль

Вживання кухонної солі у необхідних пропорціях, необхідне здоров’я та нормальної роботи організму. Але підвищене вживання солі здатне викликати серйозні порушення в органах і тканинах та суглобовому апараті людини. Дуже багато солі людина вживає з напівфабрикатами, ковбасними та консервованими виробами. Це сприяє затримці рідини в організмі, відкладенню шкідливих речовин у суглобах, підвищенню ваги тіла, посиленню запалень та дискомфорту.

7. Смажені продукти

Якщо про шкідливість та користь інших продуктів можна ще посперечатися, то про шкоду жирної пересмаженої їжі відомо кожному! Так, це смачно, але хворим на артрит абсолютно протипоказано. А крім цього, провокує проблеми із серцями, органами та системами травлення та погіршує роботу всього організму.

8. Чай та кава

Кофеїн, що міститься в ранковій чашці міцного тонізуючого напою, вимиває велику кількість кальцію з кісткової тканини. Тим самим він є одним з факторів, що руйнують кісткову тканину і провокують появу артриту або погіршують його тяжкість.

9. Алкогольні напої

Вживання спиртних напоїв на користь організму не приносить. Жодної і ніколи. Але здатне значно погіршити тяжкість будь-яких захворювань. Тому за будь-яких порушень здоров’я лікарі насамперед радять виключити алкоголь. При артриті навіть найслабші спиртні напої посилюють запальні процеси в суглобах, провокують набряклість, вимиває калій і сприяє витончення хрящової тканини. А також перешкоджає одужанню, оскільки не дозволяє аналгетичним речовин полегшувати стан хворого.

Запальні процеси у суглобах можуть стати причиною інвалідності людини. Тому дуже важливо стежити за своїм здоров’ям, вчасно звертатися до лікаря та налагодити харчування. Вести правильний спосіб життя – це найкраща профілактика від усіх хвороб, у тому числі артриту.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *