Ще одна прuємнa новина: військовий супутник РФ “Космос-2555” згорів в атмосфері

Російський супутник візуальної розвідки, що веде оптичне спостереження, пробув у космосі лише 20 днів. Міноборони РФ сподівається, що його послідовник “Космос-2556” виявиться надійнішим.

Російський військовий супутник “Космос-2555”, запущений 29 квітня ракетою-носієм “Ангара-1.2”, згорів у атмосфері. Про це пише “ТАРС” із посиланням на дані Командування повітряно-космічної оборони США (NORAD).

Апарат запустили пізно ввечері з космодрому Плесецьк на навколополярну орбіту. На супутник нанесли букву Z — символ повномасштабної війни РФ з Україною. За даними NORAD, супутник зійшов з орбіти та ввійшов в атмосферу вранці, 18 травня. Наразі об’єкт не існує в космосі, кажуть фахівці.

Експерт та популяризатор космонавтики Віталій Єгоров розповів виданню The Insider, що це міг бути супутник візуальної розвідки, який вів оптичне спостереження.

Космос 2555, російський супутник, супутник РФ, Космос 2555 згорів
Супутник візуальної розвідки вів оптичне спостереження

“Космос-2555” згорів — як супутник втрачав траєкторію

Єгоров додав, що 18 травня супутник не подавав радіосигнали й не тримався на орбіті. Його траєкторію хотіли скоригувати включенням двигунів, але це не дало результатів. “Космос-2555” протягом 15 днів зміг провести лише одну короткочасну корекцію орбіти — 6 травня.

Після цього його орбіта знижувалась, але за 10-12 днів він втратив 30 км і опустився до висоти близько 260 км. У наступні три дні падіння супутника прискорилося, він наблизився до Землі з відривом 120 км.

траєкторія падіння супутника, супутник, Космос-2555
Супутник наблизився до Землі на 120 км, а потім зник.

Міноборони Росії 19 травня відзвітували про успішний запуск на орбіту іншого супутника, якому надали назву “Космос-2556”. З супутником встановили та підтримують стійкий телеметричний зв’язок, його бортові системи функціонують нормально, розповіли військові чиновники.

Космос 2555, російський супутник, супутник РФ, Космос 2555 згорів, запуск ракети супутника
США стежили за супутником “Космос-2555”

Фокус раніше писав, що Космічні сили США відстежували супутник “Космос-2555” на орбіті, дані стеження підтвердили “смерть” запущеного супутника.

Джерело: Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *