Зворотній відлік запущено! Росія за крок від дефолту: вже скоро. Режим Кремля на межі – крах імперії?

Запущено зворотний відлік до дефолту Росії. Інвестори не дочекалися від Москви платежів за державними облігаціями. Йдеться приблизно $100 млн. Про це пише впливове американське видання Bloomberg.

До кінця 27 травня РФ мала переслати своїм інвесторам $71,25 млн за бондами “Росія – 2026” і 26,5 млн євро за бондами “Росія – 2036”. У зв’язку з несплатою набув чинності 30-денний пільговий період. Якщо за цей час Москва не вирішить проблеми, їй доведеться офіційно оголосити дефолт.

Центробанк РФ запевняє, що нібито виконав свої фінансові обіцянки перед інвесторами, надіславши необхідну суму на їхні рахунки. Для цього використовувалася “прокладка” у вигляді Національного розрахункового депозитарію. Виплат власники російських держоблігацій так і не отримали.

Проте росіяни вважають, що це вже не їхні проблеми. Погіршує ситуацію той факт, що Росія не виплатила своїм інвесторам борг на суму $1,9 млн, який утворився через прострочений платіж у квітні. Комітет кредиторів, ймовірно, через це вимагатиме визнання дефолту Росії вже найближчим часом. Якщо Кремль не знайде виходу із ситуації, Росія вже наприкінці червня зіткнеться з дефолтом щодо держборгу. Востаннє такі драматичні події Москва переживала понад 100 років тому – у 1918 році.

Днями США позбавили Росію останньої лазівки, за допомогою якої вона мала можливість виплачувати інвесторам гроші за держборгом. Вашингтон забрав у Москви ліцензію 9С, необхідну обслуговування облігацій. Кремль у відповідь заявив, що має намір платити за борги карбованцями. Однак вирішити проблему це, звісно, ​​не допоможе. Простір для маневру у влади Росії практично немає, визнають експерти.

Зазначимо, що у такому важкому становищі економіка Росії виявилася через рішення Кремля розв’язати кровопролитну війну проти України. Реакція цивілізованого світу була жорсткою – проти РФ було запроваджено серйозні санкції, які почали руйнувати цілі сектори її економіки. Мабуть, найважчим ударом для Москви стало рішення Вашингтона про заморожування валютних резервів російського Центробанку, яке мало стати “подушкою безпеки” для Росії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *