Якщо Вас болять коліна,то це може бути сигналом при певних захворюваннях!

Коліна – одна з найбільш уразливих частин тіла, оскільки вони потрібні для кожного руху. І проблеми з ними можуть початися в будь-якому віці: судоми, складності зі згинанням-розгинанням, почервоніння, пухлина, «вискакування» суглоба і навіть комбінація всіх цих варіантів.

У всіх випадках краще всього звернутися до лікаря! Ось про що можуть свідчити різні типи болю.

Біль нижче коліна або навколо колінної чашечки

Можлива причина:

Тендиніт (проблеми з сухожиллями)

Активний спосіб життя може обернутися пасивним, якщо не піклуватися про коліна. Велосипедисти, бігуни, стрибуни (у тому числі баскетболісти і тенісисти) схильні до колінного тендиніту. Запалюються сухожилля, які пов’язують м’язи з кісткою.

Коліно м’яке, роздуте на вигляд, тепле

Можлива причина:

Бурсит

Бурсит – це навколосуглобові сумки, розташовані навколо коліна. Вони підтримують коліно, розподіляють навантаження на кістки і змащують суглоб спеціальною рідиною. При запаленні бурса збільшується в розмірі, треться об тканини, через що виникає біль. Причини бурситу – велике навантаження на коліна (наприклад, довге стояння на них), травма, розтягнення. Бурсит лікують під контролем фахівця, зазвичай прописують лікувальну гімнастику і масаж.

Сильний біль в коліні, неможливість ходити

Можлива причина:

Розрив меніска

Найчастіше це відбувається в результаті травми або невдалого наступання на ногу після стрибка. Успішно лікується, але процес досить довгий. Сучасна медицина не рекомендує хірургічне лікування, оскільки пацієнти після фізіотерапії показують схожі результати по швидкості одужання.

Раптовий хрускіт в коліні, потім біль і запалення

Можлива причина:

Розрив хрестоподібної зв’язки

Це один з основних стабілізаторів в коліні, який не дає коліну занадто сильно вигинатися. Як правило, цей розрив супроводжується і проблемами з меніском. Часто лікування вимагає хірургічного втручання.

Коліно хруснуло і розпухло

Можлива причина:

Артрит

Остеоартрит дуже часто вражає саме коліна. Може початися після 30 років, перші ознаки – витончення сполучної тканини. Також це може бути ревматоїдний артрит або подагра. Захворювання супроводжується болями в коліні, труднощами з пересуванням. Найчастіше лікування полягає в пересадці суглоба.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *