Що потрібно знати про тромбоз: як проявляється хвороба і що робити, якщо утворився тромб

Що потрібно знати про тромбоз: як проявляється хвороба і що робити, якщо утворився тромб

Слово «тромбоз» походить від грецького слова зі значенням «згортання» і позначає утворення кров’яного згустку всередині судини. Виникнення тромбозу пов’язано з обмеженням струму крові і може викликати емболію і навіть смерть.

Існує 2 різновиди тромбозу:

1. Артеріальний тромбоз

Кров’яні згустки формуються в стегнових артеріях і судинах головного мозку. Це найбільш небезпечний вид тромбозу, оскільки він блокує потік крові і надходження кисню. Це може привести до цереброваскулярної катастрофи і навіть смерті.

2. Тромбоз глибоких вен

Кров’яні згустки формуються всередині вен (найчастіше в судинах ніг або тих місцях, де кров може накопичуватися і застоюватися). У цій ситуації існує ризик, що тромб досягне серця і легенів і викличе тромбоемболію легеневої артерії.

Симптоми тромбозу:

  • біль в ногах;
  • відчуття печіння в ногах;
  • почервоніння або ціаноз ураженої ділянки;
  • набряк;
  • варикозне розширення вен.

Як попередити тромбоз?

Профілактика тромбозу (як і багатьох інших захворювань) включає збалансовану дієту з низьким вмістом жирів, фізичну активність, обмеження спиртних напоїв, підтримання здорової маси тіла, відповідальний підхід до застосування лікарських препаратів, підтримання нормального рівня артеріального тиску і холестерину.

Як лікувати тромбоз?

Лікування артеріального тромбозу проводиться медикаментами (тромболітиками), що руйнують кров’яні згустки. Другий варіант – це оперативне втручання, яке здійснюється з метою відновлення просвіту ураженої артерії. Лікування тромбозу глибоких вен проводиться шляхом застосування препаратів, що розріджують кров, і інших медикаментів. У деяких випадках виникає необхідність в імплантації кава-фільтра, який перешкоджає попаданню тромбу в легені. Для поліпшення циркуляції крові можуть використовуватися компресійні панчохи.

Дієта

Деякі продукти харчування допомагають покращувати кровообіг. Рекомендується включити в свій раціон лимонний сік, імбир, сирий часник і кайенский перець.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *