10 ознак батьків, які швидше за все виховають успішних дітей

Всі без винятку батьки мріють, щоб їхні діти досягли успіху в житті і завоювали міцне становище. Але що для цього потрібно? Як повинні виховувати мами і тати своїх дітей? Які корисні навички прищеплювати? І що буде потрібно від самих батьків? Давайте розбиратися.

Рецепт правильного виховання у всіх батьків свій. Найцікавіше, що всі мами і тати бажають дітям виключно добра і щасливого життя. Звідки ж тоді виростають ледарі, невдахи, егоїсти і невротики? Мабуть, не всі батьки в змозі направити виховання дітей в конструктивне русло. А в майбутньому їх дочки і сини не можуть побудувати кар’єру і особисте життя.

10 правил батьків успішних дітей

Яких ж правил у вихованні корисно дотримуватися, щоб виростити успішних дітей? Ось 10 найголовніших з них.

Переїхати в хороший район
Переїзд – справа надзвичайно клопітка. Але батьки, які прагнуть підтримати своїх дітей на шляху до успіху, можуть піти і на такий радикальний крок. Як це виглядає? Наприклад, батьки переїдуть в район міста, де їхні діти отримають можливість навчатися в гідному навчальному закладі, відвідувати курси, розвивати свої таланти і спілкуватися з успішними однолітками.

Прикладом тому можуть послужити батьки, які переїжджають в більш розвинені, перспективні країни, де перед людиною відкриваються широкі можливості. Переїхати в правильний район – гарне рішення для майбутнього своєї дитини.

Розвиток хороших стосунків

З 1938 року фахівці Гарвардського університету займалися довгостроковими дослідженнями життєвого досвіду 400 студентів цього навчального закладу. Після майже 70 років спостережень, анкетування, аналітик, вчені змогли відшукати «рецепт» щасливого і заможного життя.

Отримані уроки ніяк не відносилися до багатства, слави, трудової діяльності. Несподіваний висновок, отриманий з цього тривалого дослідження, на подив простий: добрі відносини роблять людину щасливою і здоровою.

Що можуть в даному питанні зробити батьки для своїх дітей? По-перше, вони розвивають благополучні зв’язки з родичами і знайомими, і вчать своїх дітей формувати і підтримувати благополучні відносини.

Правильно хвалити своїх дітей
Батьки, які виховують успішних дітей, хвалять їх, закріплюючи позитивні звички. Що це означає? Що похвала звучить за стратегії і зусилля, які реалізуються в ході вирішення проблем, а не за природні таланти.

Відразу може бути важко розібратися, що до чого. Ось кілька прикладів.

  • не хваліть дитину за високий бал за контрольну, а хваліть за те, як вона підготувалася;
  • не хваліть дитину за перемогу в спортивних змаганнях, а похваліть її завзятість і старання на тренуваннях, які і дали можливість здобути перемогу;
  • не говоріть: «Який же ти розумний!» / «Ти чудова художниця!». Змініть думку на: «Ти чудово впорався з поставленим завданням!» або «Ти так чудово малюєш! У тебе дуже добре вийшло!»;

Мета полягає в тому, щоб хвалити саме за прогрес, а не за конкретні хвилини успіху.

Не беріть на себе дитячі обов’язки
Не варто робити домашню роботу за дітей і, тим більше це стосується шкільних домашніх завдань.
Важливо прищеплювати практичні навички, які знадобляться їм у дорослому житті.

Дайте дітям зрозуміти, що вони завжди можуть розраховувати на батьківську підтримку

Питання стосується безперервного спору про те, чи потрібно вчити дітей «не бути розмазнею», коли їм боляче, важко, чи навпаки, бути для ним тим, хто примчить при першому “ай”.

Можете здивуватися, але фахівці дотримуються точки зору «бігти за першим покликом». І мова тут виключно про підтримку, а не вирішення проблем дитини замість неї самої.

Якщо відповідати на емоції дітей підтримкою, з них виростуть добре соціально адаптовані люди.

Допомогти дітям стати стресостійкими

Стійкість до стресових ситуацій, передбачає здатність відновлюватися в короткий термін після складних ситуацій. В якійсь мірі це є фундамент успіху. Стресостійкість дає можливість рухатися від поразки до поразки, зберігаючи ентузіазм.

Подібне ставлення до проблем допоможе в майбутньому зустрічати труднощі лицем до лиця.

Подавайте дітям хороший приклад, дозвольте їм вирішувати свої проблеми і не забороняйте їм ризикувати там, де це дозволено.

Захищати їхні інтереси в школі
Тут немає ніякого протиріччя. Важливо дозволити дітям вирішувати свої проблеми, коли це реально. Але, з іншого боку, роль батьків передбачає дії як авторитетної особи і безапеляційного захисника. Це, наприклад, реалізується в школі. Є результати досліджень, які свідчать, що навчальні заклади схильні ігнорувати обдарованих школярів на користь зростання успішності серед менш здібних дітей.
Тут грає роль оманлива думка про те, що талант доб’ється всього сам. Але це не так. І зацікавлені батьки, готові встати на захист своїх дітей, можуть виправити ситуацію на краще.

Нагадування дітям про свої очікування
Фахівці університету в Ессексі (Велика Британія) дійшли висновку, що серед дівчаток, чиї батьки пред’являли підвищені вимоги (і систематично нагадували про це), більш низька статистика вагітності в підлітковому віці, вони рідше залишають школу, влаштовуються на роботу, яка погано оплачується.
Інакше кажучи, чим більше батьки «пиляють» дитину, тим успішнішою вона стане в майбутньому. Швидше за все, подібна постійна трансляція очікувань батьків подіє і на хлопчиків.

Надія, що діти виберуть собі гідну пару

Фахівці Вашингтонського університету (Сент-Луїс) прийшли до висновку, що благополучний шлюб дає можливість «ефективніше працювати, отримувати підвищення, більше заробляти і отримувати радість від того, що вони роблять.

Звичайно, шлюб – це персональний вибір дітей, а не те, на що слід активно впливати. Кращий варіант – показати своїм дітям наочний приклад благополучних стосунків у сім’ї.

Надихати дітей на підприємництво

Фінансова грамотність в сучасному світі надзвичайно важлива, і підприємницьке мислення – теж. Багато людей стверджують, що домоглися успіху, оскільки їхні батьки заохочували їх підприємницькі прагнення, і у них був хороший шанс втілювати свої амбіції в життя ще в юному віці.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *