Ось чому тибетські монахи п’ють вранці гарячу воду

Вважаєш, що випивати склянку  холодної води  з ранку дуже корисно? Прийшов час розставити всі крапки над «і» і дізнатися, наскільки доцільна ця звичка, адже в залежності від температури вода може бути як корисною, так і не дуже.

Навіщо пити воду?

Кожна поважаюча себе людина хоч раз у житті цікавилася секретами молодості , очищення, схуднення … І тільки в одному сходяться погляди офіційної і нетрадиційної медицини – воду треба пити. Але як, коли і яку – тут у кожного своя думка.

Наша редакція проаналізувала поради традиційної та народної медицини, аюрведи та східних навчань тибетських лам. Виявляється, чиста вода – єдине джерело життя і довголіття, і пити її потрібно теж правильно.

Людина на 60-80% складається з води. Звідси і випливає відповідь на питання: « Навіщо пити багато води? ” – щоб жити! Під словом «багато» мається на увазі не певен літраж. Випивати вісім склянок води в день зовсім не обов’язково. По крайній мірі, наукових підтверджень цієї вказівки немає. Офіційна медицина вважає, що пити потрібно стільки, скільки хочеться. І тоді, коли хочеться.

Потрібна кількість рідини залежить від статі, віку, ваги, фізичних навантажень, навколишнього середовища, харчування та інших ознак. Згідно статистичному дослідженню Інституту медицини США, чоловікам досить вживати в день 3,7 л рідини, а жінкам – близько 2,7 л. І не має значення, в якому вигляді вода надходить в організм: у вигляді соку, чаю, супу, овочів або фруктів.

Але, згідно зі східним вченням, секретом вічної молодості  вважається саме гаряча вода. Не окріп, не тепла, а вода температури 40-45 градусів. При цьому, найгірше, що може зробити людина для свого організму, це пити холодну воду або напої з льодом.

Тибетські лікарі впевнені, що  склянка гарячої води з ранку натщесерце продовжує життя на 10 років! Гаряча вода заглушає елемент вогню – шлунок і вбиває мікроби, що скупчилися в ньому за ніч. У Китаї з дитинства вчать дітей випивати перед їжею підігріту воду. Навіть в кафе і ресторані, перш ніж принести клієнту замовлення, йому подають чашку гарячої води.

Аюрведа стверджує, що склянка теплої води після пробудження допоможе позбутися від мігрені , підвищеного тиску, анемії, ожиріння, артриту та інших хвороб.

Безумовно, здоровий глузд в цих твердженнях є. Від холодної води організм не пробуджується, а відчуває шок і включає сигнали, спрямовані на підігрів води до оптимальної температури – внутрішньої температури тіла.

Іншими словами, в органах травлення виникає спазм судин , і, щоб захистити стінки шлунка і стравоходу, виробляється більше слизу, отже травлення сповільнюється. Одночасно зі спазмом шлунка виникає спазм жовчного міхура і утворюється застій жовчі.

Замість поглинання поживних речовин, тіло витрачає енергію на регулювання температури. Це не кращий спосіб спалювати калорії, скоріше, навпаки, один з найгірших.

Пити гарячу воду на повний шлунок немає сенсу. Це краще робити вранці, натщесерце. Стакан такої води розслабить мускулатуру травних органів, очистить стінки шлунка від залишків їжі і шлункового соку і нормалізує кислотно-лужний баланс .

Завдяки склянці гарячої води з ранку налагоджується обмін речовин, очищається кров і посилюються процеси детоксикації тіла через шкірні покриви, нирки і лімфатичну систему. Поліпшується відтік жовчі, організм поступово прокидається, а травна система запускається дуже м’яко, без шоку і перевантажень.

Результатом такої щоденної ранкової процедури буде чиста шкіра, без жирного блиску і прищів, раптове зниження ваги без будь-яких зусиль
і нормалізація артеріального тиску.

Не думай, навіщо пити воду натще , а дій! Не кип’ятити, а нагрівайте щоранку чашку води і випивайте повільно, дрібними ковтками. Не поспішай снідати, почекай з прийомом їжі близько 20 хвилин. А щоб побачити результат – спробуй це зробити вже завтра, ти будеш приємно здивований!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *