10 речей, які відбудуться з вашим тілом, якщо ходити пішки щодня

Ви колись чули вислів Гіппократа: «Прогулянка – це найкращі ліки для людини»? Більш того, якщо поєднати ходьбу з повноцінним сном і здоровим харчуванням, у вас довго не виникне необхідності звертатися до лікарів. Лише 15-30 хвилин ходьби щодня можуть значно поліпшити не тільки ваш зовнішній вигляд, але і здоров’я взагалі.

Ми здивувалися, дізнавшись, наскільки корисною практикою для душі й тіла може виявитися звичайнісінька прогулянка. Спеціально для вас ми перерахували позитивні результати, до яких можна прийти – в буквальному сенсі цього слова.

1. Позитивні зміни в мозку

Дослідження визначили, що аеробні вправи з малим навантаженням, наприклад, ходьба, запобігають ранньому розвитку деменції, знижують ризик хвороби Альцгеймера і покращують психічне здоров’я в цілому. Крім цього спостерігаються зменшення психологічного стресу і високий рівень ендорфінів.

2. Покращення зору

Хоча здається, що очі ніяк не можуть бути пов’язані з ногами, прогулянка сприятливо позначається і на їх здоров’ї. Вона також допомагає боротися з глаукомою, відновлюючи очний тиск.

3. Запобігання хвороб серця

Згідно з американською асоціацією серця, в питанні запобігання хвороб серця та інсульту ходьба нітрохи не менш ефективна, ніж біг. Вона дозволяє знизити підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину і поліпшити циркуляцію крові.

4. Збільшення обсягу легень

Ходьба – це аеробна вправа, яка збільшує приплив кисню в крові, сприяє тренуванню легень, а також знижує рівень токсинів і відходів. Симптоми деяких хвороб легень також можуть зменшуватися завдяки більш глибшому та якісному диханню.

5. Покращення стану підшлункової залози

У це важко повірити, але ходьба виявилася набагато більш ефективним засобом запобігання діабету, ніж біг. Дослідження продемонструвало, що за піврічний період спостережень толерантність до глюкози у людей, які люблять ходити, збільшилася в 6 разів у порівнянні з бігунами.

6. Покращення травлення

Щоденна 30-хвилинна прогулянка не тільки знижує ризик розвитку раку кишківника в майбутньому, а й покращує травлення, звільняє від закрепів, регулюючи перистальтику кишківника.

7. Підтримка тонусу м’язів

Ходьба також сприяє поліпшенню м’язового тонусу і схудненню (в разі надмірної ваги). Всього 10 тисяч кроків на день можна прирівняти до тренування в спортзалі, якщо розбити їх на інтервали або йти вгору. До того ж ходьба – вправа малого навантаження, а тому не потребує часу на відновлення. Отже, жоден біль в м’язах на наступний день не завадить вам продовжити таке саме тренування.

8. Зміцнення кісток і суглобів

Ходьба забезпечує гнучкість суглобів, запобігає втраті кісткової маси і навіть знижує ризик переломів. Фонд лікування артриту рекомендує здійснювати регулярні прогулянки в помірному темпі мінімум по 30 хвилин на день, щоб знизити біль, запалення і ригідність суглобів.

9. Полегшення болю в спині

Ходьба може стати справжнім порятунком для тих, хто страждає від болю в попереку, виконуючи вправи з більш важким навантаженням. Так як ця вправа з малим ударним навантаженням, вона не принесе того ж дискомфорту, що і біг або інтенсивне тренування. Вона сприяє активній циркуляції крові в хребті, покращує його гнучкість і поставу в цілому.

10. Заспокоєння свідомості

Якщо прогулянка полегшує симптоми депресії у пацієнтів з серйозними депресивними розладами, просто подумайте, як легко можна з її допомогою упорядкувати думки, коли ви засмучені або виснажені. А приємна прогулянка з другом або коханою людиною тільки примножить позитивний ефект і покращить настрій!

А ви колись пробували замінити тренування в спортзалі або біг ходьбою?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *