ЯКІ БАНАНИ ПОТРІБНО ЇСТИ: ЗЕЛЕНІ АБО З ТЕМНИМИ ТОЧКАМИ

Коли можна їсти банани? Коли він встиг пожовтіти або коли повністю покрився темними точками? Все це ускладнюється ще й тим, що живильний фон банана змінюється під час його дозрівання.

Можливо, ви помічали, що чим спіліший здається банан, тим він солодший. Це відбувається тому, що ферменти в складі плода весь час руйнують крохмаль (довгу полімерну форму цукру) і змінюють його в прості цукри (моносахариди, дисахариди), які і роблять банан солодшим.

Саме тому, в той час як ви пробуєте переспілий банан на смак, насправді, вживаєте чистий цукор! Але це ще не все!

Японці довели , що банан має протиракові та антиоксидантні властивості. І ці унікальні властивості найкраще проявляються саме тоді, коли банан покритий темними плямами. Хіміки називають ці плями, як з’єднання TNF, і вони досить ефективні з аномальними клітинами в вашому тілі. Чим більше темних ділянок на банані, тим краще він зміцнює ваш імунітет!

Тому пам’ятайте, що зрілий банан – один з найефективніших протиракових засобів. А жовтий банан з темними плямами, з точки зору його користі для здоров’я – в 8 разів кращий.

На додаток до всього вищесказаного, перестиглий банан – прекрасний вибір, коли вашому організму потрібне швидке підвищення рівня цукру. Наприклад, коли ви відчуваєте себе дуже пригніченим і втомленим!

Однак варто пам’ятати, що банани дуже калорійні, тому якщо ви боретеся зі своєю вагою – ваш вибір зелені фрукти. Вони не настільки калорійні.

Також варто пам’ятати, що більшість бананів на полицях наших магазинів – кормові. Вищевикладена інформація стосується саме їх. Що стосується справжніх бананів, більш дрібних, так званих «бебі» сортів, вони більш корисні саме в зеленому вигляді.

Зелені маленькі банани мають велику кількістю вітамінів і мікроелементів. В одному такому плоді міститься близько 300 мг натрію, який необхідний людському організму для підтримки водно-сольового балансу. Добове споживання натрію має становити 1 г, тобто досить споживати 3 міні банана для підтримки організму.

Наявність специфічних жирних кислот сприяє нормалізації діяльності шлунково-кишкового тракту. А м’якоть фруктів сприяє нейтралізації кислоти в шлунку.

Але головна їхня перевага – це утримання кальцію в організмі. Щоденне споживання кави, чорного чаю, газованих напоїв сприяє зменшенню кальцію в організмі. З’їдаючи добову норму зелених бананів, можна зберегти життєво-важливий мікроелемент, який є основою кісткової системи нашого організму.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *