Був у Франції на заробітках і власник виноградників відкрив мені секрет, як в домашніх умовах зробити дуже смачне вино

Перед безпосереднім приготуванням необхідно ретельно промити і просушити всі ємкості для майбутнього напою. Інакше в нього можуть потрапити грибки, і напій буде не смачним. Всі використовувані бочки, пляшки або відра обкурюють сіркою, промивають фільтрованою водою і витирають насухо тканиною.

Рецепт домашнього вина з винограду

1. Для початку необхідно зібрати врожай, найкраще це зробити в погодні умови з сонцем і без дощу, оскільки тоді на ягодах залишаться дикі дріжджі, які відіграють важливу роль в бродінні. Самі ягідки повинні бути стиглими, оскільки недозрілі додадуть напою кислоти, а перезрілі зіпсують сік через вміст у ньому оцту. З моменту збору не повинно пройти більше пари днів, далі використовувати ягоди для вина можна. Ретельно перебрати урожай, викидаючи незрілі або підгнилі ягоди або виноград з цвіллю. Всипте його в посуд з емаллю і залиште місця, приблизно чверть. Тисніть ягоди руками, так не ушкодяться кісточки, що містять речовини, що надають гіркуватий смак. Також можливо використовувати дерев’яні пристосування для тисняви ​​винограду. Потім цю ємкість закутують чистою ганчіркою і залишають в мало освітленому і опалювальному місці на чотири дні. Не забувати постійно помішувати за допомогою палиці з дерева або вручну.

2. Через чотири доби напій стане світлого відтінку і можна почути шиплячий звук, що говорить про початок бродіння і можна віджимати сік. Весь напій пропускають через марлю, приблизно три рази. Потім сік розливають в ємності, не перевищуючи 70% обсягу, так як буде відбуватися бродіння. Ідеально підійдуть пляшки зі скла або банки.

3. Щоб уникнути кислого смаку вина, необхідно надати вихід вуглекислого газу і не дати потрапити кисню. В основному для цього застосовують медичну рукавичку з діркою в ній.

4. Забезпечте потрібну температуру для бродіння, вона становить не менше 8 градусів, інакше дріжджі загинуть, і залишиться цукровий пісок. Іноді на третю добу стає видно, що вино перестало бродити. Далі засипте в пляшку 150 грам родзинок, 50 цукрового піску і влийте теплої води до третьої частини ємкості. Потім закрийте ємкість пробкою, виконаної з вати, і залиште в опалювальному місці на чотири доби. Після того, як родзинки заграють, напій розбавляють з літром суслу і вливають назад.

5. Щоб відбувалося нормальне бродіння вміст цукру не повинен бути більше 10-15%. Цукровий пісок краще всипати частково. Через три доби після початку бродіння вино пробують на смак. Якщо на смак воно кислувате, то додайте 50 грам піску на кожен літр соку. Щоб зробити це було простіше, беруть окрему ємкість і зливають у неї два літри суслу, розмішують в ньому цукровий пісок і потім знову вливають назад.

6. Не забувайте переливати вино в іншу ємкість. Зазвичай, коли рукавичка здувається, через два дні утворюються осади, які не повинні знаходитися у вині.

7. Перевіряйте рівень солодкості. Для цього злийте дві літри вина, додайте в нього цукровий пісок (не перевищуйте 200 грам на літр), розмішайте, вилийте в ємкість і ще раз розмішайте. Якщо за смаком вміст цукру влаштовує, то додавати його більше не потрібно.

8. Щоб отримати кінцевий результат, вино має постояти від 1,5 місяців до 380 діб. Наприклад, для білого вина мінімальний термін витримки становить півтора місяця, для красного 2-3 місяці. Надати вину більш світлий відтінок допоможе періодичне його переливання з однієї пляшки в іншу, робити це краще в

9. Завершальним моментом є перелив вина в пляшки і щільне закриття пробками. Температура зберігання напою не більше 8 градусів в положенні лежачи. Найважливіше не допустити, щоб вино замерзло. Ось і весь рецепт домашнього вина з винограду, приготуйте його і воно порадує Вас своїм смаком.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *