4 точних ознаки того, що у людини сьогодні буде інсульт

Можна уявити собі таку картинку. Ідеш ти в вихідний день по міському парку. Ти про щось говориш з подругою по телефону. Попереду тебе йде літній чоловік. Раптом він затинається і падає на землю.

Тривожна історія, чи не так?

Продовжимо. Ти підбігаєш до нього, щоб з’ясувати, чи все з ним в порядку. Він відмовляє – все нормально, просто спіткнувся. Ти чомусь йому віриш, хоча навколо немає жодного каменю, через який могла зачепитися нога. Ви розходитесь кожен своєю дорогою. Увечері цей чоловік помирає від інсульту.

А всіх-то справ було – розпізнати первинні ознаки інсульту, цієї страшної біди, яка косить і старих, і молодих. Вся заковика в тому, щоб знати про них, ці ознаки. І вмовити людину пройти кілька простих тестів. Як не крути, на кону в цьому випадку людське життя.

Ознаки та симптоми інсульту

Раптовим інсульт тільки здається. Завжди знайдеться один або кілька симптомів, які сигналізують тілу про те, що з ним скоро трапиться біда. Просто людина, яка не звикла до себе прислухатися, може запросто їх пропустити.

Якщо у тебе є літні родичі, наступна інформація буде надважливим. Прочитай і запам’ятай ці чотири ознаки, за якими можна визначити, чи станеться у людини інсульт і чи потрібно йому надати медичну допомогу.

Попроси людину, у якої ти підозрюєш передінсультний стан, широко посміхнутися. Іноді це буває непросто і в хід підуть виверти на зразок: «Посміхніться красивій жінці». Воно того безсумнівно варто! Людина з підозрою на інсульт посміхнутися не зможе або ж з великими труднощами видасть криву посмішку.

Попроси людини, яка тільки що впала через те, що нібито спіткнудася, вимовити довгу виразну фразу. Необов’язково складну, головне, щоб вона була довшою трьох слів. Наприклад, таку: «Я зачепився через власні ноги і впала, але тепер зі мною все в порядку». Людина в передінсультному стані не зможе вимовити довгу фразу виразно.

Попроси людину, яка відчуває себе дивно, підняти руки над головою. Якщо у нього інсульт, то навіть така проста дія йому виконати не вдасться, а якщо вдасться, то тільки частково.

Попроси людину, якій стало погано, висунути язик. Іноді доводиться висовувати його першим – багато людей при цьому соромляться і почувають себе ніяково. Язик постраждалої людини буде зігнутий.

Якщо ти виявиш у людини похилого віку хоча б одну з цих ознак, терміново вези її в лікарню. Викликай швидку, попереджай про ситуацію, що склалася медиків. Вони точно знають, що потрібно робити.

Є пара ознак, які люди помічають ще до того, як їх стан значно погіршиться. До цих ознак можна віднести оніміння пальців або цілком кінцівок, запаморочення, головний біль, сильну нудоту і різке падіння зору одного або обох очей.

Результатом твоєї наполегливості може стати порятунок життя близької людини. Або незнайомого. Яка, втім, різниця, якщо людське життя – безцінна штука.

Поділися цією статтею з усіма своїми друзями і подругами в соцмережах. За статистикою, на кожних десять чоловік з інсультом доводиться один врятований. Обізнаний – значить озброєний.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *