Птах б’ється у вікно: що несе у собі ця прикмета

Чекати нещастя чи навпаки неочікувану радість?

Є прикмета, що, якщо птах постукав у вікно, то може статися нещастя. Але є безліч нюансів, які можуть змінити трактування. Тому намагайтеся в усьому розібратися, перш ніж робити висновки, інформує Ukr.Media.

Причини появи прикмет про птахів

Споконвіку люди спостерігали за тваринами, рослинами і птахами та робили висновки на основі їх поведінки. Зараз складно зрозуміти, звідки взялася та чи інша прикмета, але можна спробувати в цьому розібратися.

Птах, що опинився поблизу вашого житла — символ новини, гарної чи поганої

Пернаті у багатьох народів асоціювалися зі світом духів. Вважалося, що в них вселяються душі померлих. Тому й викликає таку реакцію птах, що стукає у вікно. Навіщо з’явився покійник? Хоче він просто поспілкуватися зі своїми живими родичами або хоче попередити про щось? І чи обов’язково новини ці негативні або ж птах на крилах може принести добрий знак?

Інша причина появи птаха — чутливість цих небесних створінь. Навіть дитина знає, що ластівки низько літають до дощу. Птахи можуть реагувати на будь-які зміни у світі, а так само відчувати природну катастрофу, що насувається, задовго до того, як вона трапиться.

Що віщують птиці

 • Ластівка, що стукає або вдаряється у вікно, вважалася хорошою прикметою. Вона може попереджати про радісні новини від рідних та близьких;
 • Якщо ви помітили стрижа, то не лякайтеся, він теж добрий посланець. Вас чекають не лише позитивні новини, але і приємні візити. А можливо навіть довгоочікувана вагітність;
 • Ось горобець за повір’ями несе з собою фінансові втрати. Адже ця маленька пташка має репутацію злодія і хитруна. Так що його поява може означати невдалі вкладення, втрату гаманця, обман і безпосередньо майбутню крадіжку;
 • Голуба в давнину вважали листоношею між двома світами. Посланцем з того світу. Досі люди бояться, що він може принести новину про те, що в будинку може хтось померти. Але якщо голуб просто вдарився у вікно і полетів, то це хороша прикмета! Знак того, що скоро до вас прийдуть гроші. Можливо, ви навіть станете відчутно багатшими. Тому не нагнітайте ситуацію, а чекайте хороших новин;
 • За іншою версією, голуб, що б’ється в скло — це душа вашого покійного родича або далекого предка, яка прилетіла побачитися;
 • Синичка також принесе вам радісну звістку. Вас чекає великий успіх, щастя, достаток. Ефект посилюється в рази, якщо ця пташка залетіла до вас у відкрите вікно. Везіння і удача у всьому на цілий рік гарантовані;
 • У давні часи люди боялися стуку лісових птахів. Зозуля чи сова віщували поширення масових епідемій або настання природних катаклізмів.
 • Перший радісний птах весни несе добрі новини, а якщо в будинку є жінка — скоро буде довгоочікуване народження немовляти.

Вдарився у вікно і полетів

Якщо пташка не розбилася об ваше скло, а просто стукнулася і знову зникла в небі, вам однозначно нічого боятися. Навіть якщо трактування негативне, це всього лише попередження.

Кажуть, що якщо птицю біля свого вікна помітила незаміжня дівчина, то це передвіщає їй швидкий шлюб. Таке трактування допускається, якщо пернате створіння стукнулася раз або два, і не залишилося битися в скло.

Небезпека в подорожі може очікувати вас, якщо пташка вдарилася у вікно стоячої машини. Якщо ж ви їдете при цьому, то зменшіть швидкість. Тут спрацьовує не лише ознака, а й здоровий глузд.

Якщо пташка не лише стукнулася, але і пошкодила вікно, то тут вже можна задуматися про недобрий знак. Особливо якщо на склі видніється кров або пір’я.

Стук у вікно пернатої братії повинен означати, що наші покійні родичі, таким чином, благословляють нас на успіх у починанні чогось задуманого раніше.

І вже зовсім погана прикмета, якщо птахи б’ються у вікна постійно. І торкнеться вона не лише вас, але і сусідів.

Існує один нюанс. Прикмета не працює, якщо у пернатих є передумови для того, щоб врізатися в чужі вікна. Може бути, що їх ганяють діти або поруч рубають ліс, зганяючи зі звичних місць. Або ж ваш будинок побудували нещодавно, а птахи звикли тут літати.

Пташка вдарилася і розбилася

Така прикмета вважається найгіршою з усіх перерахованих. Часто її тлумачать як попередження про смерть близьких. Інша версія — насувається природна катастрофа, яку птахи відчувають заздалегідь.

Для дівчини на виданні птах, що розбився об скло, може означати, що в найближчий рік їй не вдасться вийти заміж. Або ж шлюб буде невдалим і недовгим.

Птах залишився і продовжує стукати

Якщо пташка виявилася наполегливою і не бажає відлітати, то вона явно хоче попередити вас про щось. Вам слід бути уважними в поїздках і пересуваннях. Проявіть обережність, якщо найближчим часом ви зібралися в далеку дорогу. Зверніть увагу на своє здоров’я і самопочуття близьких.

А крилатого вісника не варто намагатися прогнати з підвіконня, краще дати йому трохи їжі.

Як запобігати біді?

Раз ви отримали попередження, то можна спробувати пом’якшити наслідки поганої прикмети.

 • Вимийте вікно, добре протріть його з обох сторін;
 • Якщо скло тріснуло, не відкладайте його заміну;
 • Вийдіть на вулицю і погодуйте птахів. Бажано відшукати пернатих того виду, що стукався до вас у вікно. Але якщо не розгледіли, то підійдуть будь-які. Вважається, що це допоможе задобрити духів, які надіслали вам знак у вигляді птиці;
 • Якщо пташка попереджала про фінансові втрати — оберігайте себе. Не беріть найближчим часом кредити. Не давайте і не беріть у борг. Відмовтеся від участі в сумнівних проектах;
 • Лісова або розбита пташка попередила про масові лихоліття, які насуваються? Подумайте, що ви чи ваші домашні робитимете в разі пожежі, повені, землетрусу. Просто подумайте про це, адже катаклізми трапляються і без попереджувальних знаків. Якщо ви вже встигли злякатися, прийміть теплий душ і, дивлячись на злив ванни, кілька разів повторіть: «Вода-вода, звідки прийшла, туди пішла, всі 33 нещастя з собою забрала»;
 • Якщо птах травмувався об скло, але не загинув, надайте йому допомогу. Так можна відвести від себе погану прикмету. Якщо ж у вашого вікна лежить мертва птиця — віднесіть її подалі від свого будинку;
 • І ще відмінний спосіб уникнути наслідків будь-якої поганої прикмети — це не вірити в неї! Поки ви самі себе не переконаєте, що пташка принесла нещастя, з вами може нічого і не трапитися. Не формуйте негатив своїми думками. До того ж, ви бачите, які різні тлумачення таких прикмет.

Всі ці дії допоможуть пом’якшити або зовсім усунути наслідки прикмети, якщо птах дійсно приніс в будинок недобрі вісті.

Коли будете думати, що означає голуб або синиця, яка постукала до вас у вікно, розгляньте так само наукові пояснення. Іноді пернаті бачать своє відображення в склі, приймають за іншого представника свого виду і просто намагаються з ним поспілкуватися. Або ж в них погано з координацією після забродилих фруктів. Так що подумайте, чи варто з повною довірою ставитися до цієї прикмети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *