Загальний аналіз крові: аналізуємо свої показники без доктора

Згадайте, коли ви здаєте загальний аналіз крові та отримуєте на руки медичний висновок, то абсолютно в ньому не розбираєтеся. Пора заповнити цю прогалину у знаннях — дивимося на довідку та аналізуємо свої показники без доктора.

Гемоглобін

Основна функція полягає в тому, щоб доставити клітинам кисень і прибрати з легких і тканин вуглекислий газ. Норма: жінок — 120-140 г/л, чоловіків — 130-160 г/л. Низький рівень свідчить про крововтрату, анемії, ураження внутрішніх органів. Високий — говорить про можливий розвиток серцевої недостатності та хвороби крові

Тромбоцити

Основна функція — формування тромбів при травмах, згортання крові. Норма — (180-320) *10 9/л. Підвищене значення — можливе початок цирозу печінки або туберкульозу. Знижене значення при отруєнні, ниркової недостатності, хвороби печінки. А також після прийняття високих доз алкоголю.

Лейкоцити

Основна функція — захист організму від вірусів, бактерій і хвороб. Нормальний рівень — (4.0-9.0)*10 9/л. Підвищені показники при наявності запального процесу, алергії або інфекції. Також при прийманні препаратів, які містять гормони.

Еритроцити

Норма: жінки — (3.7-4.7)*10 12/л, чоловіки — (4.0-5.1)*10 12/л. Підвищена кількість свідчить про серцеву ваду, а також говорить про хвороби легень, нирок або печінки. Сильно підвищується у тих, хто знаходиться на великій висоті. На еритроцити впливає значна втрата крові, а також анемія.

Креатинін

Норма — до 0,18 ммоль/л. Якщо креатинін в нормі — значить нирки працюють нормально, якщо показник вище норми — можлива ниркова недостатність. Низький показник свідчить про знижений імунітет.

Глюкоза

Норма в межах 3,5-6,5 ммоль/л. Низький рівень глюкози — проблеми з гормонами та погане харчування. Підвищення норми показує на небезпеку цукрового діабету.

ШОЕ/РОЕ

Показує, з якою швидкістю осідають еритроцити. Норма: Чоловіки — 2-10 мм/год, жінки — 2-15 мм/год. Перевищення рівня свідчить про проблеми з нирками, гормональних збоях. У жінок іноді змінюються показник під час вагітності або під час ПМС.

Загальний білок

Норма — 60-80 гр./л. Зниження параметрів говорить про дисфункції нирок або печінки.

Загальний білірубін

Норма — 20,5 ммоль/л. Говорить про роботу печінки. Якщо показники вище норми — можливий гепатит або жовчнокам’яна хвороба.

Тепер, отримавши на руки свій загальний аналіз крові — аналізуємо свої показники без доктора. При порушенні норми показників — звертаємося до лікаря.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *