Постійно мерзнуть ноrи? – перший дзвінок небезпечної хворобu…

Постійно холодні ноги – украй неприємне відчуття. Не допомагає ні гарячий чай, ні закутування в плед: якщо холодні ноги, тіло не може зігрітися. Ненадовго рятує гаряча ванна, теплі вовняні шкарпетки, але минає деякий час, і всі симптоми повертаються.

У народі про таке кажуть «кров не гріє». Мовою медицини це означає, що ноги практично не мають підшкірної жирової клітковини, яка могла б допомогти утримати тепло, а причина холодних ніг, швидше за все, в порушенні кровообігу в кінцівках. Як зігріти ніжки і що зробити для того, щоб кінцівки не мерзли, розповідає професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини БДМУ Олександр Федів.

Стани, які можуть бути причиною холодних ніг:

– Вегетосудинна дистонія. Це стан характерний для багатьох молодих людей, в організмі яких немає чіткої рівноваги між роботою симпатичної і парасимпатичної частинами нервової системи, що регулюють тонус судин і роботу внутрішніх органів. Збільшення викиду адреналіну веде до спазму судин, через що можуть мерзнути ноги і руки.

– Зміни артеріального тиску (АТ). Якщо АТ низький, кров як кажуть, повільно тече по судинах, кровообіг страждає, і насамперед в кінцівках, на периферії. А коли тиск високий, відбувається спазм судин і кровообіг теж страждає.

– Залізодефіцитна анемія. Якщо мало гемоглобіну, значить, мало кисню надходить в судини, тому людині часто дошкуляє холод.

– Паразити шлунково-кишкового тракту, іншими словами, глисти. Вони виділяють токсини, на які реагують судини. І з’являється відчуття мерзлякуватості у всьому тілі.

– Знижена функція щитовидної залози – гіпотиреоз. При такому стані всі процеси в організмі людини сповільнюються, з’являється втома і відчуття холоду, зменшується виділення енергії і т. ін. Найчастіше гіпотиреоз трапляється у людей після 40 років.

– Алергія. Якщо в дитинстві ви страждали на атопічний дерматит, або, простіше кажучи, на виражений діатез, поява відчуття внутрішнього холоду практично неминуча. Адже алергічні прояви залишаються на все життя.

– Прийом деяких ліків. Люди, яким прописані бета-адреноблокатори, наприклад анаприлін, атенолол, що викликають спазм периферичних судин, теж можуть страждати через холод всередині. Мерзлякуватість викликають також препарати з діючих речовин ріжків (сумчасті гриби), котрі призначають жінкам при деяких гінекологічних хворобах.

– Кандидоз – надмірна кількість грибків в організмі після прийому антибіотиків. Людина полікувала застуду, придбала багато кандид і на цьому тлі почала мерзнути. Такий стан близький до алергічної реакції, хоча механізм інший. У таких випадках потрібно пролікувати кандиди.

– Куріння. Нікотин викликає спазм судин.

– Відморожені кінцівки. Наслідки сильного переохолодження залишаються на все життя. Здорова людина при температурі 15-17 градусів морозу відчуває бадьорість і свіжість, а той, хто колись відморозив руки чи ноги, завжди страждає на холоді.

Тепло у ноги поверне правильне харчування

Заходи, котрі з часом допоможуть забути про проблему холодних ніг

– тренування судин ніг температурами, тобто контрастний душ для ніг (гаряча/холодна вода);

– правильне харчування – зігрітися ногам і тілу допоможе буряк, редька, морква, гречка, рис, яблука, червона риба; жирну їжу, через яку кров стає густою, звести до мінімуму;

– фізичне навантаження, постійний рух, ходьба;

– питний режим – 2-3 літри рідини на добу (чиста вода, свіжі соки, трав’яні відвари, зелений чай). Взимку в теплі напої можна додавати трішки імбиру і кориці, мед і навіть чорний перець, це чудово зігріває.

– якщо причиною холодних ніг є слабка щитовидна залоза, що виробляє недостатньо тироксину, введіть у свій харчовий раціон морепродукти і біодобавки, що містять йод, і зверніться за консультацією до ендокринолога.

Гарячі ноги – теж погано

Якщо вночі ноги пітніють і горять, це може свідчити про наявність запальних процесів в організмі.

Коли стопи «горять» протягом усього дня, це ознака порушеного обміну холестерину, є виражені явища атеросклерозу як великих кровоносних судин, так і капілярів; можливі гіпертонія, вогнищева склеродермія. Саме цей симптом свідчить про необхідність ретельного обстеження серця і складу крові. Такий стан ступень не варто залишати без уваги, особливо чоловікам. Сухі та гарячі ноги можуть вказувати на гормональні порушення, незбалансованість обміну мінеральних речовин, на порушення у ділянці спинного та головного мозку.

Надія КАРБУНАР

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *