Кавова гуща, як добриво для кімнатних рослин та городніх культур

З натуральних кавових зерен виходить якісний напій. Знаючи про те, що кавова гуща як добриво використовується досвідченими садівниками для підживлення кущів і розсади можна утилізувати осад після кави на користь, інформує Ukr.Media.

Чим унікальна гуща

Кавові зерна насичені корисними речовинами: калій, рослинні білки, магній, в меншій кількості містяться кальцій, фосфор, залізо. Після варіння в гущу переходить велика частина цих мікроелементів. Властивості, завдяки яким використання кавового осаду приносить ефект в різних областях, наступні:

зміна структури грунту в кращу сторону;
насичення рослин потрібними для розвитку елементами;
специфічний запах, який використовується при боротьбі з деякими шкідниками;
стимуляція росту молодих рослин.
Варіанти використання кавового осаду

Кавова гуща, застосування якої широко поширене в рослинництві, використовується в домашньому господарстві як чистячий і пахучий засіб, також присутня вона і в косметології.

Які нюанси необхідно враховувати при застосуванні гущі

Багато садівників переконані, що застосовувати осад, що залишився після варіння кави, слід тільки на лужних грунтах. А якщо гуща використовується в рослинництві, то варто вибирати екземпляри, яким необхідний кислий грунт. Ця думка сформувалася в зв’язку з тим, що гуща має високу кислотність. Але проведені вченими-хіміками експерименти показали, що осад, отриманий на дні чашки, нейтральний. Це пояснюється тим, що в процесі варіння кавового напою водорозчинна кислота зникає.

Застосування кавового добрива в рослинництві

Слід розуміти, що гуща не має миттєву дію, яка властива хімічним удобренням. Після внесення кавових залишків буде спостерігатися повільне поліпшення самих рослин і грунту. Якщо кавова гуща як добриво використовується постійно, то потреба в хімічних засобах пропаде. Не рекомендується застосовувати каву, яку нещодавно перемололи і не зварили. Такий порошок серйозно ушкоджує коріння рослин за рахунок високої концентрації азоту. Що необхідно знати:

 • Кавову гущу слід висушити на папері або в духовці. В іншому випадку у рослин почнуть з’являтися грибкові захворювання і цвіль.
 • Сухі відходи після кавового напою вносити в компостні ями. Це робиться для того, щоб компост дозрівав швидше і був насичений магнієм. Крім гущі в обсязі одного літра в яму додають одне відро сухої трави, три склянки золи і склянку органічного добрива у вигляді курячого посліду. Коли компост дозріває, його накривають від опадів.

Як застосовувати гущу для квітів

Користь кавових відходів у квітниках подвійна: поліпшення складу грунту і боротьба з шкідниками. У першому випадку залишки перемішують з піском. У другому суху гущу вкопують у грунт, а самі рослини обробляють сумішшю з води і кавових залишків.

Використання для троянд

Водяний розчин з гущею вбереже троянди від равликів і мурах, а специфічний запах кави відверне літаючих шкідників від бутонів. На грунті, просоченим кавовою гущею, троянди ростуть краще, так як квіти отримують потрібні і поживні речовини, що стимулюють ріст базальних пагонів, в тому числі і азот. Садівникам варто пам’ятати про те, що застосування кавової гущі для троянд впливає на звичний відтінок квітки. У сортів, які дають білі бутони, з’являться блакитні тони, а рожеві квітки будуть з фіолетовим відтінком.

Застосування для ряболистих рослин

Зацвітуть швидше і довше будуть радувати своїми квітами тюльпани, півонії, хости і лілії, якщо кавові добрива вносити в грунт. Ще один ефект для цих видів рослин полягає в тому, що листя і бутони стають більш яскравими і насиченими. Кавову гущу застосовують і в боротьбі зі слимаками, які активно поїдають цибулини.

Добриво для кімнатних рослин

Кавова гуща, застосування якої економічне і безпечне, дасть очікуваний результат при дотриманні декількох рекомендацій. Поливання грунту проводити тільки після висихання першого шару землі, не забувати висушувати кавові відходи і використовувати тільки після натуральної, а не розчинної кави. Ті, хто воліють пити кавовий напій з молоком, повинні пам’ятати, що така гуща не підходить для добрива, так як в залишках молочних продуктів швидко розвиваються хвороботворні елементи. Гущу не рекомендують додавати в грунт до кактусів і сукулентів. А підходить кавове добриво наступним кімнатним рослинам:

 • папоротям, пальмам, трояндам, фікусам;
 • фіалкам і аспарагусам;
 • азаліям.

Кавова гуща як добриво на городі

Коли садівники використовують кавові відходи, вони в обов’язковому порядку змішують їх з компостом або висушеною травою в рівних пропорціях.

 • При вирощуванні розсади огірків гущу і поміщають в грунт, і надалі в посадкову яму, коли овочі садять на постійне місце. Крім прискореного росту розсади рекомендують розсипати біля коренів кавові відходи для захисту рослин від мурах. Щоб у помідорів і перців було рясне плодоношення, їм крім гущі, в якій багато азоту, потрібний калій. Останнього мікроелемента багато у деревній золі.
 • Щоб отримати багатий врожай картоплі, буряка і редьки, слід також скористатися натуральним кавовим добривом. Завдяки гущі смак плодів більш приємний. А якщо розподілити засіб по грядці під час перекопування, то можна забути про псування врожаю мишами.
 • Для полуниці внесення гущі дає збагачення магнієм, в період плодоношення означає захист від слимаків та отримання рясного врожаю стиглих ягід.

Кавові відходи для чагарників і грибів

Садівники використовують гущу в якості додаткової підгодівлі для всіх видів чагарників. Три склянки гущі розсипають навкруги багаторічної рослини і ретельно перекопують. Щоб врожай грибів зріс, також застосовують кавові відходи, які сприяють стимуляції розвитку міцелію.

Як ще можна застосовувати гущу

 • Якщо висушені кавові відходи скласти в невеликій кількості в холодильнику, то неприємні запахи продуктів зникають.
 • Гуща, як шматочок мила, поміщена в шафу, здатна надати білизні кавовий аромат.
 • Освіжити свої руки після оброблення риби можливо, якщо розтерти в долоньках трохи кавових відходів.
 • Докучливих комах можна відлякати різким і специфічним запахом кави.
 • Щоб подряпини на комодах і шафах зникли, слід акуратно втерти в пошкоджені місця дерев’яних меблів кавову гущу.
 • У побуті відходи після випитого кавового напою незамінні: жирні і застарілі місця на кухні, особливо на плиті, розчиняються гущею.
 • Згідно з народними рецептами гущею, розведеною водою, обробляють собаку від бліх.
 • При чищенні печі поміщені всередину пристрою мокрі кавові відходи допоможуть не забруднитися попелом.
 • У косметології гущу часто застосовують як антицелюлітний засіб. Суміш з кавовової гущі і оливкової олії втирається в проблемні місця, далі накривається плівкою і через п’ять хвилин гущу можна змити з себе. Регулярне проведення подібної процедури розгладить шкіру.

Кавова гуща, застосування якої ефективно в різних областях є і натуральним добривом, і косметичним засобом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *