Хурма: корисні і лікувальні властивості

Родом хурма з Китаю, але все кращі якості, якими вона володіє зараз, вона отримала з Японії. Японські сорти завжди були найбільш цінними і корисними.

Хурма – один з найбільш смачних і доступних восени екзотичних фруктів. Вона низькокалорійна, сповнена клітковини і корисних вітамінів. В цілому фрукт допомагає покращувати здоров’я очей, зменшувати ознаки старіння, запобігати різним видам раку, поліпшувати травлення, підвищувати імунітет, знижувати рівень холестерину, розганяти метаболізм, зміцнювати кістки, підвищувати когнітивні функції і багато іншого. Загалом, суцільна користь від хурми, інформує UkrMedia.

Калорійність хурми (в 100 г): 126 ккал.

Харчова цінність: жири – 0,4 г, білки – 0,8 г, вуглеводи – 34г.

Чим корисна хурма для організму

Підвищує імунітет

Фрукт допомагає підвищити імунітет з-за високої концентрації вітаміну С. В одній хурмі близько 80% від щоденної потреби людини в аскорбіновій кислоті (вітамін С).

Вітамін С – природний антиоксидант, який стимулює імунну систему і збільшує виробництво лейкоцитів, які є основною “лінією” захисту організму від мікробних, вірусних і грибкових інфекцій, а також сторонніх тіл або токсинів.

Запобігає передчасному старінню

Хурма багата багатьма вітамінами, особливо вітамінами А, бета-каротином, лютеїном, лікопеном і криптоксантином. Ці речовини діють як антиоксиданти в організмі, зменшуючи окислювальний процес і запобігаючи ознакам передчасного старіння. Так що, якщо хочеш захистити себе від появи зморшок, вікових плям, втрати шкірою еластичності і тонусу, слабкості м’язів і ряду інших станів, їж хурму.

Контроль кров’яного тиску

Калій – ще один мінерал, який у великій кількості присутній в яскравому плоді. Калій може діяти як судинорозширювальний засіб і знижувати кров’яний тиск. Вживаючи хурму, ти збільшуєш приплив крові до різних частин тіла. Низький кров’яний тиск також знижує навантаження на серцево-судинну систему і запобігає появі різних серцевих захворювань.

Крім того, хурма містить різні судинорозширювальні органічні сполуки, які знижують кров’яний тиск, що робить її дуже хорошим фруктом для здоров’я серця. Особливо для гіпертоніків.

Прискорює метаболізм

Хурма містить комплекс вітамінів В, таких як піридоксин, фолієва кислота та тіамін, які прискорюють метаболічні функції по всьому організму. Ці елементи гарантують, що системи тіла функціонують ефективно, тим самим збільшуючи загальний метаболізм. Крім того, хурма може підвищити рівень енергії, збільшити м’язовий тонус і поліпшити травлення.

Запобігає розвитку пухлин

Поряд з антиоксидантними властивостями, які зменшують ризик розвитку раку, фрукт допомагає знизити ризик розвитку пухлин. Хурма містить бетулінову кислоту, яка є доведеним протипухлинним з’єднанням. Це може зменшити шанси на розвиток новоутворень.

Будь обережна: як і іншими корисними продуктами, хурмою не варто захоплюватися. Не варто їсти більше 2-х фруктів в день. Крім того, хурма може значно знизити артеріальний тиск, тому гіпотонікам не варто вживати цей продукт.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *