“Старі речі – за шалені гроші” 12 речей часів СРСР, які зараз можна дорого продати

У багатьох вдома в коморах, на горищах і дачах лежать речі часів СРСР. Більшість з них, звичайно, застаріли в усіх сенсах. Але деякі можуть стати хорошою допомогою для бюджету.
У метро, на зупинках, рекламних банерах і в інтернеті є сотні оголошень про покупку предметів радянської епохи – порцелянові вироби, годинники, марки, книги та прикраси, передає Обозреватель. Звичайно, перекупники багато не заплатять. Але їхній інтерес – правильна ознака того, що такі речі стали цінними.

Раритетний годинник

Настінний і ручний годинник часів СРСР уже вважаються антикварними. Вінтажні аксесуари зараз у моді, тому варто поцікавитися у бабусі, чи немає на горищі ексклюзивного радянського годинника. Навіть якщо прилад зламався, його можна продати за суму від 500 до 20 тисяч грн.

Вініловий програвач

Мода слухати музику на платівках повернулася. Сучасний вініловий програвач коштує щонайменше 2 тисячі грн. А ось за справний програвач часів СРСР із пластинками колекціонери готові заплатити понад 5 тисяч грн.

Книги радянських часів

У Союзі було модно мати вдома бібліотеку. Зараз збереглося мало примірників перших видань радянських часів. Букіністи нерідко шукають раритетні книги для своїх колекцій і можуть заплатити за них від 500 до 20 тисяч гривень.

Кришталевий посуд

Кришталевий посуд був у кожному домі в СРСР, однак через десятки років мінімалістичний стиль витіснив розкішні візерунки та розписи на келихах. Зараз яскраві відтінки та набори кришталевого посуду стають знову популярні. Сервіз радянських часів може коштувати від 900 до 6 тисяч гривень.

Порцелянові статуетки

В СРСР було модно колекціонувати порцелянові фігурки в серванті. Нареченим дарували велику ляльку на весілля. Зараз вінтажні статуетки можуть коштувати від 900 до 8 тисяч гривень.

Вінтажний фотоапарат

Фотоапарат у СРСР був дефіцитом. Зараз, в епоху смартфонів і соцмереж, раритетні камери стали знову популярні. Радянський апарат можна продати за 300-2000 грн.

Срібні підставки для посуду

У Союзі в посудних магазинах продавали склянки зі підставками, тоді посуд не нагрівався. Зараз найціннішими вважаються вироби зі срібла, де є печатка автора та рік виробництва. Срібну посудину можна продати за десятки тисяч гривень.

Порцеляновий сервіз

Найбільш цінним вважається сервіз в ідеальному стані, де є весь комплект. Радянська посуд із розписом коштує від 800 до 10 тисяч гривень, якщо знизу на чашках і тарілках є печатка заводу або підпис художника.

Іграшки на ялинку

Зараз зростає попит на радянські ялинкові іграшки у формі фруктів, овочів, бурульок і казкових героїв. Колекціонери готові віддати за новорічні прикраси від 1 до 9 тисяч гривень.

Техніка

Радянський телевізор у робочому стані може коштувати кілька тисяч гривень. Колекціонери високо оцінюють прилади з лінзою, тому платять за них понад 5 тисяч грн. Звичайні телевізори 80-х – 90-х років коштують від 500 грн.

Поштові марки

Срібний посуд

Вартість столового приладдя залежить від його стану, виробника, проби та візерунку. Валіза з цілим набором срібного посуду буде коштувати від 2 до 15 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *