Цибуля не гнитиме і виросте з кулак, якщо підживити в червні її так

Цибуля досить невибаглива культура. Але, як і будь-які інші рослини, вона потребує харчування, захисту від шкідників та хвороб. Якщо не дотриматися важливих агротехнічних заходів, отримати здоровий, гарний урожай навряд чи вдасться.

Червень – найкраща пора забезпечити наші посадки харчуванням і спільно провести профілактику хвороб і захист від комах.

Для нарощування потужного зеленого пера цибуля потребує, як і всі рослини, азоту. Добриво має бути легко засвоюваним. Для цього я використовую нашатирний спирт. Препарат виступає не лише азотним добривом у доступній формі, а й засобом від шкідників.

Після підживлення нашатирем перо швидко йде на зріст, цибуля пашить здоров’ям. А здорова рослина менш схильна до атак хвороб і шкідників.

Використовувати аміак можна лише у поєднанні з лимонною кислотою. В іншому випадку препарат замість користі може завдати лише шкоди.

Після цих слів, можливо, хтось захоче «закидати мене тапками», аргументуючи, що лимонка закислить ґрунт. Тому хочу відразу закрити всі заперечення: лимонну кислоту ми використовуватимемо у «допустимій» кількості. Вона не тільки не зашкодить ґрунту, а й принесе користь кореневій системі наших рослин. До того ж, вступаючи в реакцію з нашатирем, навпаки, утворюються безпечні сполуки, які збагатять наш субстрат корисними речовинами, зокрема азотом.

Готується добриво досить легко: на відро води об’ємом 10 л беремо 3 ст. л. нашатиря та 1 ст. л. лимонної кислоти. Компоненти ретельно перемішуємо до повного розчинення і відразу ж використовуємо за призначенням. Розчин, що залишився, зберіганню не підлягає, тому що втрачає всі свої корисні властивості.

Готовим засобом рясно проливаємо нашу цибулю з лійки. Робити це потрібно рано-вранці або ввечері.

Як я вже говорила, нашатирне підживлення не тільки наситить наші цибулинні посадки азотом, а й захистить від шкідників.

Якщо перо погано росте, аміачне добриво можна внести у червні двічі з інтервалом 10 днів.

Друге підживлення я роблю через два тижні. І тут уже використовую інше добриво, яке багате на фосфор і калій. А саме ці компоненти потрібні рослині для нарощування потужної, міцної цибулини.

Поповнити фосфор і калій у харчуванні цибулі мені допомагає деревна зола. До того ж, цей продукт – гарна профілактика гнилі.

На 10 л кип’ятку беремо склянку золи і настоюємо протягом кількох діб, періодично помішуючи. Після добриво готове до застосування, додатково розбавляти водою нічого не потрібно. Просто перед застосуванням проливаємо грядку звичайною водою, і тільки після цього зольним настоєм. Через 10 днів полив золою можна повторити.

Після таких підживлень цибуля наростить потужне зелене перо, а потім цибулина, нічим не захворіє і буде надійно захищена від шкідників.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *