Ендокринолог: «При проблемній щитовидці щодня з’їдайте мінімум 1 жовток»

«Стан у тебе жахливий. З’їж, дочко, яйце дієтичне! » – намагався задобрити принцесу бідолашний король з мультфільму «Бременські музиканти». Він не дарма вірив в дієтичну цінність яєць, адже одним із симптомів  захворювань щитовидної залози  є якраз-таки нервозність, дратівливість і депресія. Тому  вживання яєць  – один з найпростіших способів поправити здоров’я щитовидки.

Важливість цього органу не можна переоцінити: залоза відповідає за стан нервової системи і психіки, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, репродуктивної і кістково-м’язової системи. Якщо щитовидка виходить з ладу, починаються серйозні проблеми зі здоров’ям. Найчастіше від цього страждають жінки після 40.

Два головних гормони щитовидної залози , трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т4), складаються з тирозину і йоду. Т3 є біологічно активним гормоном , в той час як Т4 залишається неактивним, доки не перетвориться в Т3.

Щитовидна залоза також виробляє інший гормон, кальцитонін, який підтримує нормальний рівень кальцію, активує мінеральний обмін, зберігає цілісність кісткових тканин і прискорює їх регенерацію. Якщо в крові концентрація цього гормону вище допустимого, це говорить про онкологію щитовидної залози, легенів, простати, молочної залози, анемії і гіперплазії.

Ранні симптоми захворювання щитовидки практично непомітні, тому діагностика на першій стадії неможлива. Ось чому важливо заздалегідь подбати про  здоров’я щитовидної залози , підібравши оптимальну дієту.

Користь яєчного жовтка для щитовидної залози

Як і будь-який інший орган в нашому тілі, щитовидна залоза залежить від регулярного постачання потрібними їй поживними речовинами для правильної роботи. Яєчний жовток – хороше джерело трьох найбільш важливих для щитовидки поживних речовин.

тирозин

Це  амінокислота , яка засвоюється з білкової їжі, і виробляється в організмі з іншої амінокислоти, фенілаланіну. Тирозин – формула гарного настрою, усуває відчуття тривоги і страх, допомагає боротися зі стресом.

Не дивно, чому король в «Бременських музикантів» – великий шанувальник яєць. У двох курячих яйцях міститься 0,5 г тирозину і 0,7 г фенілаланіну (при добовій дозі 1-5 г).

йод

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  дефіцит йоду  залишається однією з основних причин порушення розвитку мозку у дітей. Кожен з нас повинен отримувати достатню кількість йоду все життя, щоб щитовидна залоза могла виробляти гормони. Один жовток курячого яйця забезпечить організм 12 мкг йоду, а це 8% при добовій нормі 150 мкг.

селен

Близько 90% гормонів, що виділяються щитовидною залозою, складається з Т4, який перетворюється в активний гормон Т3. Це відбувається завдяки селен-залежним ферментами.

При цьому селен може як активувати гормон в Т3, так і інактивувати його назад в Т4. Ось чому селен так важливий для регуляції гормонів щитовидної залози. Одне куряче яйце забезпечить ваш організм 16 мкг селену, що становить 29% від рекомендованої добової норми.

Принцесі з «Бременських музикантів» коштувало прийняти частування батька як мінімум для того, щоб впоратися з напругою від розлуки з коханим трубадуром. Як відомо, стрес змушує працювати щитовидку на знос. Лікування курячими яйцями – незвичний, але дієвий спосіб подолати недуги.

Також враховуйте, що цей орган знаходиться в складному взаємозв’язку з іншими залозами і біохімічними процесами. Дисбаланс в будь-якій частині системи може вплинути на  всю систему . Тому лікування повинно бути адаптоване до конкретної причини.

Якщо щитовидна залоза не працює належним чином, прийом йоду або інших поживних речовин для щитовидної залози може не допомогти зовсім або навіть посилити проблему. Поговоріть з ендокринологом, щоб отримати правильний діагноз перед тим, як лікуватися самостійно їжею або добавками.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *