Онкологи закликають не їсти ці 8 продуктів: вони викликають рак

І це доведено.

Рак – це складна група захворювань з безліччю можливих причин. Серед відомих чинників, що викликають рак, – генетика, тютюнопаління, неправильне харчування, деякі інфекції, контакт з хімікатами, радіоактивне опромінення і ін.

Яку ж роль в запобіганні раку відіграє харчування? Набагато більшу, ніж ви думаєте.

Дослідження вказують на: 2 основні чинники, що підвищують онкологічний ризик, – це пасивний спосіб життя і погане харчування. На щастя, в ваших силах це змінити.

Крім відмови від куріння, щоб знизити ризик вам слід стежити за своєю вагою, регулярно займатися фізкультурою і дотримуватися здорового харчування..

1. Рафінований цукор і штучні підсолоджувачі.

Рафінований цукор не тільки підвищує рівень інсуліну, але і є живильним середовищем для ракових клітин. Цей факт відомий науці досить давно.

Ще в 1931 році німецький нобелівський лауреат з медицини Отто Варбург вперше відкрив, що пухлини харчуються цукрами. Для росту і поширення онкоклітині необхідні підсолоджувачі з високим вмістом фруктози, тому що вони швидко метаболізуються.

Мед, пальмовий цукор, сира меляса, кленовий сироп, стевія.

2. Перероблене м’ясо.

Під переробленим м’ясом маються на увазі фабричні м’ясні продукти – бекон, сосиски, ковбаси і т. п. Дослідження, проведене Гавайським університетом, виявило, що такі продукти підвищують ризик раку підшлункової залози на 67%.

Перероблене м’ясо містить багато хімікатів і консервантів, в тому числі нітрати, які покращують смак, але відомі своєю канцерогенністю. Особливо шкідливо копчене м’ясо, тому що воно вбирає в себе смоли.

Купуйте нежирне м’ясо і готуйте його самі.

3. Штучно вирощена риба.

Комерційне рибництво засноване на розведенні великої кількості риби (наприклад, лосося) в вкрай тісних умовах. У такій тісноті дуже високий ризик бактеріальних, вірусних і паразитарних епідемій, тому рибу обробляють антибіотиками, пестицидами та іншими канцерогенами.

Крім того, фермерський лосось містить набагато менше омега-3, ніж дикий.

Купуйте дику лососину – вона дорожче, але безпечніше.

4. Мариновані і копчені продукти.

Зазвичай такі продукти містять консерванти типу нітратів, які продовжують їх термін придатності. Згодом ці добавки накопичуються в організмі людини. В кінцевому підсумку вони призводять до руйнувань на клітинному рівні і можуть викликати рак.

При тепловій обробці копченостей нітрати перетворюються в набагато більш небезпечні нітрити.

5. Гідрогенізовані жири.

Гідрогенізовані жири (вони ж – транс-жири) – це синтетичний продукт, хімічний склад якого був штучно змінений для більш тривалого зберігання. Крім того, для усунення запаху і поліпшення смаку в олії додаються хімікати.

За даними досліджень, гідрогенізовані і частково гідрогенізовані олії, що входять до складу фабричних продуктів, вдвічі підвищують ризик раку грудей.

Оливкова олія першого віджиму, кокосове олія або пальмове олія.

6. Картопляні чіпси.

Ця популярна їжа смажиться в гідрогенізованій олії, а потім багато солиться. За даними дослідження, опублікованого в «New England Journal of Medicine», всього 30 г чіпсів в день призводять до додатку 1 кг ваги в рік.

Крім того, чіпси містять транс-жири, які підвищують рівень холестерину, і натрій, що підвищує кров’яний тиск. А високотемпературне обсмажування призводить до утворення акриламіду – канцерогену, який також міститься в сигаретах.

Смажте чіпси самі, на корисній олії (наприклад, оливковій).

7. Попкорн з мікрохвильовки.

Попкорн з мікрохвильовки – зручна і відносно здорова їжа, але ось пакет, в якому він готується, – це зовсім інша справа. Багато пакетів для приготування попкорна в мікрохвильовій печі містять перфтороктанову кислоту (ПФОК).

Цей токсин істотно підвищує ризик раку, нирок, товстої кишки, сечового міхура, простати, легенів, щитовидки і крові.

8. Рафіноване біле борошно.

При рафінуванні борошно позбавляється всіх поживних властивостей, а потім його відбілюють хлоргазом, щоб зробити більш привабливим для споживачів. У білого борошна дуже високий глікемічний індекс – тобто воно підвищує рівень інсуліну, ненадають поживних речовин.

Організм перетворює вуглеводи в цукор, так що продукти з високим вмістом білої муки можуть привести до зростання інсулінорезистентності.

Цільнозернове пшеничне, мигдальне, ячмінна мука.

Поділіться цим важливим списком з друзями і близькими!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *