Змiцнюй хpебет! Цi впpави менi поpадив остеопат, спuна не туpбує більшe

Словосполучення «міжхребцева грижа» на слуху в наші дні.

Лікарі підрахували, що грижа міжхребцевих дисків значно «помолодшала»: тепер від недуги страждають навіть 17-річні.

Що вже говорити про людей зрілого віку. Після 30 років ризик отримати грижу різко зростає. Основними причинами захворювання є сидяча робота, малорухливий спосіб життя, куріння, неправильна постава, зайва вага, переохолодження та інші фактори.

Щоб зрозуміти, що означає це визначення, потрібно звернутися до анатомії. Міжхребетні диски – це свого роду прокладки між хребцями, від них залежить рухливість, гнучкість і міцність хребта.

Тверда оболонка (фіброзне кільце) і желеподібне пульпозне ядро ось з чого складається кожен диск. Часом одного необережного руху досить, щоб фіброзне кільце надірвалося.

Через розрив або тріщину рідина з ядра випливає, защемляючи нервові закінчення спинного мозку. Сам диск від натискання хребців, як повітряна кулька, випинається. Так утворюється грижа міжхребцевого диска.

Шаміль Аляутдінов, зіткнувшись в 30-річному віці з серйозним захворюванням хребта, не опустив рук і впритул зайнявся своїм здоров’ям. Так сформувався комплекс вправ, який буквально поставив цю людину на ноги (хоча лікарі вже вважали його інвалідом).

Шаміль Аляутдінов стверджує: «Лікарі звикли, що пацієнти нічого не роблять, щоб ставати здоровішими. Переважна більшість людей просто ковтають таблетки й роблять уколи, коли у них виникають напади болю в попереку. Але це лише знімає симптоми, а проблема з часом посилюється ».

«Якщо ви не дотримуєтесь дисципліни в турботі про здоров’я – нічого хорошого від такого життя не чекайте. Відразу налаштуйтеся, що, якщо у вас вже виникла проблема зі спиною, треба вирішувати її грамотно – почитайте про будову хребта і робіть вправи », – радить імам.

Міжхребцева грижа характеризується не тільки больовими відчуттями в спині, а й виникненням ряду інших симптомів, здавалося б, не пов’язаних з хребтом: головні болі, проблеми з шлунком, нирками, печінкою.

Усунути грижу можна двома шляхами: за допомогою хірургічного втручання або за допомогою спеціальних вправ. Детально вивчивши будову хребта і природу виникнення міжхребцевої грижі, Шаміль Аляутдінов вибрав другий спосіб.

Вправи при грижі хребта

1. Ляж на живіт, руки стули за попереком. На вдиху підіймати поперемінно то праву, то ліву ногу разом з тулубом, на видиху опускай. Постарайся зробити по 50 підняттів кожної ноги.

2. Лежачи на животі, поклади руки за голову, лікті дивляться в сторони. На вдиху відривай груди від підлоги, напружуй м’язи преса, на видиху повертайся у вихідне положення. Намагайся повторити 50 разів.

3. Не відриваючи тазу від підлоги та відштовхуючись руками, повільно прогнися в попереку назад. Тягнися маківкою і лопатками якнайдалі. Затримайся в такому положенні на 1-2 хвилини. Це дуже приємні вправи при грижі поперекового відділу хребта. Під час їх виконання м’язи добре розтягуються, виробляється гнучкість.

4. Опусти сідниці на п’яти, коліна разом. Вигинає спину в протилежному напрямку: руки зімкнуті на потилиці, на видиху напруж м’язи живота і розтягуй спину доти, поки лобом НЕ торкнешся колін. Затримайся на 3-4 хвилини.

5. Сядь навпочіпки, п’яти відірви від підлоги, носки разом, коліна дивляться в сторони. Пропусти лікті під колінами та вхопися руками за п’яти знизу. Таз і голову опусти вниз. На видиху розслаб м’язи, дай голові вільно повиснути. Побудь в такому положенні 2-3 хвилини.

6. Прийми колінно-ліктьову позу. Ступні відірви від підлоги. Розвертай таз поперемінно то вправо, то вліво. Повтори 40 разів.

7. Ляж на підлогу на живіт, ноги широко розставлені. Праву руку витягни перед собою, ліву відведи перпендикулярно від тіла в сторону. Розвернися і відведи ліву руку назад, не відриваючи ступні від підлоги. Повтори те ж саме іншою рукою.

На видиху розслаб всі м’язи, прислухайся до приємних відчуттів, затримайся в кожному положенні на 2-3 хвилини. Ця вправа ставить на місце всі хребці, стягнуті раніше м’язи розтягуються.

8. У цій вправі необхідний турнік. Схопившись за перекладину, підтягни коліна до грудей, відхилися назад. Потім повернися у вихідне положення. Зроби 3 підходи по 10 разів.

Під вагою свого тіла ти не тільки розтягнеш м’язи спини і збільшиш відстань між хребцями, а й укріпиш прес.

Виконуй ці вправи при поперековій грижі хребта постійно, тоді м’язи візьмуть на себе навантаження і правильно його розподілять по спині. Відстань між хребцями збільшиться, хребет вирівняється, тиск грижі на нерви пропаде.

Варто сказати, що дана методика лікування строго індивідуальна, тому перед початком виконання будь-яких фізичних вправ люди з хворим хребтом зобов’язані проконсультуватися з лікарем!

«Міжхребетні диски – це жива матерія. Необхідно, щоб у них відбувався правильний обмін речовин. Для цього потрібно, щоб навантаження на весь хребет розподілялися рівномірно. М’язи спини необхідно зміцнювати щодня. Я пропоную приділяти цим простим вправам 20-30 хвилин у день », – радить Шаміль.

Почни робити таку гімнастику, і вже через тиждень біль повністю пройде, а через 2 місяці ти станеш здоровою людиною. Намагайся сидіти правильно, не горбся, займися позбавленням від зайвої ваги.

Пам’ятай, гнучкий хребет – здоровий хребет! А вправи для хребта від Шаміля Аляутдінова – найкраща профілактика остеохондрозу, гриж і різного роду зсувів. Ці вправи відмінно зміцнюють м’язовий корсет і розтягують міжхребетні з’єднання.

Повір, вони не тільки приємні, але і зціляють спину. Твій організм запрацює як годинник! Тисни «Поділитися на Facebook», якщо хочеш, щоб і твої друзі дізналися, як вилікувати хребет самостійно.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *