6 наслідків довгого носіння гель-лаку, які замовчують майстри манікюру

Покриття нігтів гель-лаком — недешева послуга. Вона особливо б’є по бюджету, якщо відвідини манікюрного кабінету мають регулярний характер. Не дивно, що нам хочеться ходити з покриттям якомога довше — мінімум 3 тижні, а краще всі 4.

Розповімо про всі підводні камені такої процедури, а вам вирішувати — носити його чи ні.

1. Після закінчення 2-го тижня покриття виглядає неакуратним, але це не найгірше

покриття

Вже на 3-му тижні нігті відростають настільки, що утворюється достатня відстань між гелем і кутикулою. Зазвичай це виглядає не дуже акуратно і змушує дівчат ховати руки в кишені до наступного манікюру.

Також фахівці з манікюру виділяють зону стресу нігтя — місце, де він ламається найчастіше. Здебільшого вона знаходиться біля кутикули, але з ростом нігтів зміщується в бік краю. Так підвищується ризик зламати ніготь разом з гель-лаком, особливо якщо жінка часто готує їжу або робить домашні справи без рукавичок.

  • Якщо я без манікюру зламаю ніготь, то просто обріжу його, підпиляю і все буде добре. Якщо ти зламав ніготь, покритий гель-лаком, та при цьому ще й корекція тільки через тиждень, а то і 2… — все. Кінець! Істерика, биття посуду і пошук подальшого сенсу життя.

2. Наступний манікюр може бути болючим

Після нанесення гель-лак продовжує укріплюватися, і вже на 3-му тижні зняти його стає важче, ніж на 1-ому. Тоді майстру приходиться використовувати більше засобу для зняття або сильніше натискати фрезером для видалення покриття.

Процедура зняття сама по собі досить шкідлива для нігтів — рідина сушить нігтьову пластину, а фрезер, особливо в руках недосвідченого майстра, може фізично порушити її структуру. Коли наноситься більше рідини, може відчуватися сильне печіння через ацетон або його замінники. А маніпуляції з апаратом для манікюру можуть бути болючими.

3. Нігті стають тонкими та ламкими

покриття

Довгий контакт з хімічними речовинами, що містяться в базовому, кольоровому і фінішному покриттях, стоншує нігті. Вони стають крихкими, ламкими та починають частіше відшаровуватися. Окрім того, на самій пластині з’являться білі плями.

  • З упевненістю можу сказати з власного досвіду: гель-лак псує нігтьову пластину. Вони стають потім слабшими, м’якшими, виглядають більш тьмяними, можуть розшаровуватися. Поки ви робите покриття, ви цього не помічаєте. Але потім… Сумна картинка.
  • Після зняття гель-лаку я побачила, наскільки тонкими та слабкими стали нігті під лаком. Вони зробилися тонкими, відразу розшарувалися і потріскалися, при кожному дотику вони розтріскувалися майже посередині, і це викликало біль.

4. Може з’явитися грибок

покриття

Якщо 3 тижні не розлучатися з гелевим покриттям, то висока ймовірність виникнення відшарувань і повітряних кишень при корені нігтя. Згодом в них потрапляє вода, що створює сприятливе середовище для розмноження грибка. Так розвивається інфекція, на подолання якої підуть тижні й навіть місяці.

  • Коли мені зняли покриття, я помітила маленьку жовту пляму на нігті великого пальця ноги. Я запитала майстра, що це таке. Вона відповіла: «Нічого страшного, це ніготь відійшов, таке у багатьох буває. Напевно, носите тісне взуття». З кожним разом жовта пляма збільшувалася, і щоразу майстер казала: «Таке у багатьох буває, все нормально». Коли справа дійшла вже до того, що ніготь став просто кришитися, я нарешті зрозуміла, що майстру більше вірити не можна. Я припинила покривати нігті на ногах гель-лаком і почала лікування від грибка

5. Зростає ризик відшарування нігтів

Оніхолізис — це стан, коли від м’яких тканин пальця частково або повністю відшаровується нігтьова пластина. Призвести до захворювання може вищезгаданий грибок, а також постійні травми й алергічні реакції. У тому числі на компоненти гель-лаку.

Лікування оніхолізису зазвичай довге. Залежно від причини захворювання воно може включати протигрибкові препарати, компреси, мазі, спеціальну дієту і вітамінотерапію.

  • Прийшла до свого майстра і попросила все зняти та залишити нігті чистими. Але після зняття вона запитала мене, чи я не вдаряла нігті. Я вже трохи напружилася і побачила, що на декількох пальцях з’явилися порожнечі під нігтями. А ще проглядалися невеликі чорні рисочки, синці. Через кілька днів всі нігті почали відходити.

6. Гель-лак вже не в моді

покриття

Яскравий кричущий дизайн, довгі нігті, блискітки, стрази та розпис на нігтях потихеньку відходять у минуле. Прихильники гель-лаку схиляються до натуральних рожевих і бежевих кольорів, а професіонали, що задають тренди, своєю чергою пропонують відмовитися від покриття.

Так, Джоселін Петроні, майстер манікюру модного будинку Chanel, запропонувала перейти на «чистий манікюр». Він передбачає відмову від гель-лаку та акцент на здоровому, охайному і природному вигляді нігтів.

  • У мене чудові природні нігті. На руках я залишаю їх ненафарбованими. Я просто добре доглядаю за ними й стежу за тим, щоб вони залишалися чистими, не надто довгими та були правильної форми.

Бонус: що робити, якщо ви пошкодили нігті гель-лаком

покриття

Блогер і візажист Олена поділилася сумним досвідом довгого носіння гелю-лаку. Після його зняття у дівчини почалося відшарування нігтів, а сама пластина була висушеною дощенту.

«Після зняття нігті були в жахливому стані, але я розуміла, що мені просто варто прийняти це і займатися лікуванням. Звісно, про жодне покриття і мови не йшло, лише відновлення.

Довге носіння гелю, вирівнювання базою, опік від лампи — все це просто вбило мої нігті.

Лікування було максимально простим: стежити за довжиною і використовувати сироватку з колагеном. На роботі я почала ходити в рукавичках, щоб не бентежити клієнтів.

Зараз я знаходжуся в повній гармонії з собою і своїми нігтями, мені подобається моя чиста нігтьова пластина. Мені знадобилося 2 місяці для повного відновлення, і я вважаю, що мені ще дуже пощастило».

Як ви ставитеся до гелевого покриття для нігтів?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *