“Всі хвороби від нервів!”, — ось що негативні емоції роблять з нашим організмом

Значення емоцій в житті людини неймовірно високе.

Виявляється, що емоції є корисним інструментом, який можна активно використовувати. Було доведено, що дефіцит емоцій вносить дезорганізацію, а високий — призводить до стрімкого виснаження.

Не дарма кажуть, що всі хвороби від нервів…

1. Гнів

Через гнів в організм викидається занадто багато адреналіну, норадреналіну і кортизолу. Внаслідок цього, лобова частина нашого мозку наповнюється кров’ю, а це призводить до заниження наших розумових здібностей. Також це може призвести до виникнення серцево-судинних захворювань, оскільки гнів супроводжується підвищенням кров’яного тиску та серцебиття. Все це зношує стінки артерій.

2. Занепокоєння.

Найбільше занепокоєння впливає на шлунок та селезінку. Якщо ви багато турбуєтеся, відбувається зміна функій нейромедіаторів, що організм сприймає, як розлад шлунку.

Тому це часто супроводжується блювотою, проносом, шлунковим болем. Крім того, надмірне занепокоєння є однією з причин болю в грудях, підвищеного тиску, ослабленого імунітету і передчасного старіння.

3. Смуток або скорбота.

Смуток порушує процес дихання в організмі, звужуючи бронхи. Це часто призводить до бронхіальних ускладнень. Тому все це значно послаблює наші легені та призводить до задишки.

Смуток та депресія нещадно впливають на нашу шкіру.

4. Стрес.

Коли людина постійно перебуває в стресовій ситуації, вміст кортизолу в її крові знаходиться на високому рівні, тому відновлювальні процеси уповільнюються. Постійна напруга призводить до ослаблення імунної системи та виснажує запаси енергії. В результаті людина швидко втомлюється, занурюється в стан депресії, починає часто хворіти.

Високий кров’яний тиск веде до розвитку серцево-судинних захворювань. Зниження здатності клітин переробляти глюкозу, що в кінцевому підсумку призводить до цукрового діабету.

Також стрес призводить до сухості та підвищеної чутливості шкіри, появі прищів, погіршення кольору обличчя та передчасного старіння.

5. Самотність.

Самотність може довести людину до сліз і викликати глибоку меланхолію. Це порушує гармонію в легенях і перешкоджає вільній течії крові й кисню в організмі. Самотність часто призводить до розвитку депресії, погіршення сну та розладів психіки.

6. Страх.

Серйозні страхи виливаються в психосоматичні проблеми: викликають гіпервентиляцію легень, як наслідок — тахікардія, аритмія, гіпертензія, ішемічна хвороба серця та інші кардіологічні захворювання.

У стані страху найбільше страждають нирки. Це відбувається через уповільнення ділянки мозку, що відповідає за нирки. Результатом можуть стати ренальні ускладнення – наприклад, прискорене сечовипускання.

7. Шок.

Шок впливає на наш організм схоже за принципом страху. Нервова система перезбуджується, що призводить до уповільнення її функціонування. Шок також негативно позначається на роботі серця та нирок. 

На фізичному рівні він призводить до слабкості, блідості шкіри, пришвидшеного пульсу, порушення сну і харчування, сексуальної дисфункції та хронічного болю.

8. Нетерплячість і ненависть.

Нетерплячість і ненависть можуть позначитися на здоров’ї кишківника і серця. Також вони є важливим фактором впливу на біологічне старіння, оскільки системи організму в таких умовах працюють з особливими темпами.

Крім того, нетерплячість шкідлива для печінки.

9. Ревнощі та заздрість.

Ревнощі з часом можуть перерости в серйозну депресію, яка завдає шкоди нашій серцево-судинній системі. Більш того, ревнощі погано впливають на жовчний міхур. Гормони, які виділяються під час ревнощів та заздрості, призводять до застою жовчі.

А це також погіршує травлення.

10. Тривога.

Найчастіше страждає серцево-судинна система: виникає тахікардія, скаче тиск. Нерідко з’являються відчуття браку повітря, в деяких випадках симптоми можуть нагадувати навіть напади бронхіальної астми.

Досить поширене явище — болі в животі. У людей, які довго перебувають в тривозі, температура до вечора може підніматися, сильно збільшується пітливість.

Тривога впливає на шлунок, селезінку і підшлункову залозу, викликаючи травні розлади, закрепи.

Тривога – найбільш поширена причина серцево-судинних захворювань.

Слідкуйте за своїм емоційним станом і не давайте негативним емоціям брати гору!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *