Ви заснете за 2 хвилини: трюк, який застосовують в армії США

Прохолодне ліжко, щільно засунуті штори та вимкнені гаджети вже не допомагають сучасній людині заснути.

У світі постійних стресів, тривог і хронічної втоми потрібні нові заходи! Як швиденько заснути, якщо не спиться, з досвіду знають в армії США, де призвичаїлися засинати за лічені хвилини навіть під гарматні постріли.

Секрет, як швиденько розслабитися і зануритися в сон, був описаний в книзі Relax and Win: Championship Performance ще в 1981 році та включає 4 простих кроки, розрахованих на 2 хвилини.

Ми в редакції знаємо, наскільки важливий хороший і якісний сон, а тому з радістю розповімо, як позбутися безсоння і заснути без задніх ніг за 2 хвилини! Спрацьовує на ура.

Що робити, якщо не можеш заснути:

Крок № 1

Ляж на спину, голову поклади на подушку. Дихай повільно, глибоко і розмірено. Розслаб всі-всі м’язи обличчя! Розправ зморшки на лобі. Відчуй, як розслабляється шкіра голови. Розслаб щелепи, щоб рот мимоволі відкрився. Розслаб жувальні та мімічні м’язи обличчя, потім язик і губи. Розслаб м’язи ділянки очей, дай їм зм’якнути в очницях.

Крок № 2

Опусти плечі якнайнижче і розслаб м’язи шиї. Зроби глибокий вдих, а на видиху відпусти всю напругу і розслаб грудну клітину, дай їй впасти. Розслаб праве передпліччя, потім кисть і пальці. Рука повинна здаватися мертвим вантажем. Те ж саме виконай з лівою рукою. Відчуй, як тебе наповнює відчуття тепла і комфорту.

Крок № 3

Розслабивши верхню частину тулуба, перейди до ніг. Розслаб м’язи правого стегна, литку, щиколотку, ступню і пальці. Те ж саме виконай з лівою ногою, не забувай глибоко і розмірено дихати. Якщо тобі складно розслабити якусь частину тіла, можеш спочатку напружити її, а потім вже розслабляти. Таким чином легше відчути, як вона релаксує.

Крок № 4

Після фізичного розслаблення необхідно очистити розум. Припинити потік думок, забудь про тривоги, жалі та проблеми. Постарайся ні про що не думати протягом 10 секунд, а потім уяви собі таке.

Образи для розслаблення:

Уяви, як ти погойдуєшся в каное, пливучи по спокійних водах озера, а навколо нічого, крім чистого неба. Сконцентруйся на цій картинці і не давай іншим думкам тебе відвернути.

Уяви, що лежиш у величезному затишному гамаку посеред темної кімнати.

10 секунд подумки повторюй слова: «Не думай, не думай, не думай». Намагайся позбавити голову від думок. Дихай повільно і глибоко. Засинай.

Радує, що такий трюк можна застосувати не тільки в моменти безсоння, але і в стресових ситуаціях, коли необхідно розслабитися в короткі терміни. Коли відчуваєш тривогу або хронічну втому, скористайся технікою фізичного розслаблення, не підключаючи розслаблення ментальне. Ось побачиш, через кілька тижнів ти навчишся релаксувати в будь-якому місці й в будь-якій ситуації, а сон стане саме таким, про який ти мріяв.

Спробуй розслабитися і зануритися в сон, якщо у тебе видасться п’ять хвилин в транспорті або під час перерви на роботі.

Такий відпочинок освіжить розум і подарує заряд бадьорості. Не забудь поділитися статтею з друзями!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *