11 факторів, що впливають на швидкість метаболізму і вагу. Про № 3 і не підозрювала!

Одна з вагомих причин набору зайвої ваги та низької ефективності дієт – уповільнений обмін речовин в організмі.

Секрет стрункості багатьох худеньких зовсім не в виснажливому голодуванні або регулярному відвідуванні спортзалу, а всього-на-всього в прискореному метаболізмі. Багато стимулюють його за допомогою спеціально підібраного комплексу продуктів. Звичайно, здоровий спосіб життя і правильний режим ніхто не скасовував!

Нумо розгляньмо можливі фактори, які уповільнюють метаболізм. З 11 наведених нижче причин напевно знайдеться підказка, чому ж дієти не працюють і організм не поспішає розпрощатися із зайвими кілограмами.

Причини уповільненого метаболізму:

1. Стрес

Нервове напруження уповільнює обмінні процеси. Як показали дослідження, під час стресу жіночий організм спалює на 100 калорій менше, ніж в спокійному стані.

2. Нестача заліза

Залізо виступає як постачальник кисню м’язам. При кисневому голодуванні рівень енергії знижується, а з ним сповільнюється метаболізм. Не забувайте включати у свій раціон продукти, багаті залізом: гречку, бобові, печінку.

3. Вживання овочів і фруктів з нітратами

Плоди, які повинні приносити користь організму, можуть йому нашкодити! Слідкуйте за якістю уживаних овочів і фруктів: хімікати, якими їх часто обробляють, перешкоджають нормальному обміну речовин.

4. Нестача йоду

Щитоподібна залоза безпосередньо впливає на обмін речовин, тому її необхідно час від часу підживлювати, використовуючи йодовану сіль, а також вживаючи морепродукти, яйця.

5. Занадто висока температура в домі

Лікарі давно радять провітрювати приміщення перед сном, і причина тому – не тільки знищення бактерій. Холод активізує підшкірно-жирову клітковину, що відповідає за спалювання калорій.

6. Неправильні перекуси

Постійні перекуси швидкими вуглеводами тільки шкодять фігурі. Замініть печиво, булочки, солодкі йогурти на горіхи. Вміщені в них поліненасичені кислоти допомагають підвищити активність гормонів, що відповідають за жироспалювання.

7. Пізній ранковий підйом

Ранкове сонце налаштовує наш організм на правильний подальший денний ритм. А він своєю чергою регулює сон, обсяг вживаної їжі та витраченої енергії. Приймайте вранці вітамін D, щоб запустити обмінні процеси.

8. Відсутність силових тренувань

Гарненько потренувавшись, ви розженете метаболізм на період до 48 годин. Пам’ятайте, що чим більше нарощеної м’язової маси, тим менше жирових відкладень.

9. Відсутність в раціоні молочних продуктів

В молочних продуктах містяться корисні речовини й кислоти, що впливають на спалювання жиру та утворення нових м’язів. Крім того, в молоці міститься кальцій, який дуже важливий для регуляції метаболізму.

10. Недостатнє вживання води

Добова норма води для нормального метаболізму – 1,5 літра на добу. Добре спалює калорії зелений чай, а цілий ряд детоксикуючих напоїв виводять з організму токсини.

11. Нерегулярне харчування

Харчуючись нерегулярно, ви змушуєте організм запасатися енергією, адже він не знає, коли й чи буде взагалі наступний прийом їжі. Вживаючи їжу кожні 3-4 години, ви внесете стабільність в травну систему і підтримайте обмін речовин.

Слідкуйте за своїм режимом харчування, вживайте здорову їжу і залишайтеся у відмінній формі. А корисною інформацією діліться з подругами!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *