3 зміни грудей, які вважаються нормою і 6 — ознаки серйозних проблем

Мудрість приходить з віком, а з ним — і ризик численних хвороб. Якщо багато вікових ознак, які відбуваються з тілом, є досить нормальними, декотрі з них все ж мають загрозливий характер. І нехтувати такими “маячками” не варто, адже 2/3 від усіх смертей пов’язані з віковими проблемами.

Нормальні зміни у грудях

1. Розтяжки

ГРУДЕЙ

З віком з’являються розтяжки. Хоч і невидимі, та вони — нормальне явище. З роками знижується вироблення гормонів, що відповідають за еластичність шкіри. Тому і з’являються розтяжки.

Ще один фактор, який їх спричиняє — збільшення молочних залоз під час вагітності. До них ще може призвести життя у стресових ситуаціях, тож уникайте шкідливих для здоров’я стресових чинників.

2. Обвисання сосків

грудей

Якщо з віком груди провисають, а соски починають тяжіти донизу, не лякайтеся. Таке стається, коли тканини грудей втомлюються та розтягуються.

Врахуйте також і інші чинники. Якщо у вас пишний бюст чи високий індекс маси тіла, молочні залози ризикують опуститися швидше. До останнього призводить і регулярне паління.

3. Збільшення простору між грудьми

Більшість таких змін — наслідок зменшеної кількості естрогену, який продукується організмом. Якщо ви не знали, цей потрібний сексуальний гормон відповідає за пружність грудей.

Щільна тканина замінюється жировою, і після обвисання грудей здається, що між ними з’явилося більше місця. Та і провисання грудей, і візуальне розходження в боки залежить від їх форми та розміру.

Тривожні зміни у грудях

1. Тверді утворення

грудей

Хоча ущільнення в грудях і мають погану славу ракових пухлин, такими є не всі. Згідно з Міністерством охорони здоров’я Об’єднаного Королівства, більшість із них нешкідливі тканинні формування.

Та краще переконатися, аніж хвилюватися. І рак грудей лікувати легше, якщо діагностувати швидше. Якщо помітили нове утворення — запишіться до лікаря та обстежтеся. Вам призначать мамограму, УЗД, а за потреби — біопсію: в ущільнення вводиться голка та забирається біоматеріал для аналізу.

2. Біль у грудях

грудей

Ракові тканини рідко спричиняють біль. Та все ж зверніться до лікаря та пройдіть всі необхідні обстеження, адже така рідкісна форма раку, як запальний рак молочної залози справді спричиняє дискомфорт та біль.

Окрім болю, останній симптом призводить до виникнення червоних плямок. Що б там не було, якщо біль триває понад тиждень чи з часом лише посилюється, дуже радимо звернутися до лікаря. Як уже йшлося раніше, краще переконатися, аніж хвилюватися.

3. Виділення з сосків

Навіть якщо ви не вагітна та не годуєте дитину грудьми, виділення з сосків (молокоподібні, прозорі, жовті, зелені, коричневі та навіть червоні) не мали б сильно насторожити. Але якщо рідина з грудей тече регулярно чи при натисканні — огляньтеся в лікаря. Таке може відбуватися при раку.

4. Груди за виглядом відрізняються одна від одної

Ідеально симетричні груди — рідкість, тож не панікуйте, якщо вони у вас не симетричні. Однак якщо одна молочна залоза зненацька набрякає чи навпаки стоншується, обов’язково зверніться до лікаря. Раптова зміна форми грудей може свідчити про рак.

5. Почервоніння на грудях

Виникають від тертя та є тимчасовим явищем. Однак можуть послужити ознакою запального раку молочної залози, про який ішлося вище — рідкісної, та агресивної форми. З усіх смертей через рак грудей на нього припадає 2-4%, тоді як на інші форми раку — 7-10%.

Заради власної безпеки, проходьте щорічний огляд у мамолога. Якщо вас турбують червоні плямки та біль у грудях — не зволікайте та зверніться до профільного фахівця.

6. Втягнутий сосок

Сосок може стати втягнутим через різні причини. Цей стан називається “феноменом плоского соска” та спричинюється запаленням чи пошкодженням тканин довкола соска. Причини, які його спричиняють — численні, і виникають вони не через рак.

У разі ракового ураження злоякісна пухлина атакує тканину соска та виштовхує його назовні. За будь-яких змін форми соска зверніться на консультацію до лікаря, а особливо якщо його супроводжують інші симптоми, описані в нашій статті.

А ви зверталися колись до лікаря зі схожими проблемами? Поділіться з нами своїм досвідом.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *