Хочеш дожити до ста? Включіть цей продукт у свій раціон

Обізнаність японців щодо здорового харчування величезна. Кухня жителів Країни висхідного сонця вважається однією з найздоровіших кухонь світу завдяки збалансованому складу та способу приготування страв. Саме їй японці зобов’язані своїм довголіттям.

1. Секрет довголіття

Японці вважають правильне харчування ліками, які захищають від розвитку небезпечних захворювань і подовжують тривалість життя людини.Перегляньте відео: “Що відбувається, коли ми їмо їжу?”

Статистика говорить сама за себе. У звіті Міністерства охорони здоров’я, праці та соціального забезпечення за 2022 рік можна прочитати, що наразі в Японії проживає аж 90 526 людей старше 100 років.

Ця цифра в п’ять разів перевищує показник два десятиліття тому, що свідчить про те, що обізнаність про звички здорового харчування продовжує зростати. Окінава, острів архіпелагу Рюкю в Тихому океані, є унікальним місцем на карті Японії. Тут найбільший відсоток населення, що живе понад 100 років.

2. Суші та риба

Японці відомі своєю любов’ю до сирої риби і морепродуктів, що сприяє їх позитивному впливу на здоров’я. Особливо важливим елементом в меню жителів Країни висхідного сонця є суші .

Одна з найкорисніших страв у світі може містити різні інгредієнти, такі як лосось , масляна або тунець. Деякі японці віддають перевагу суші з креветками.

Асако Міясіта, зареєстрований дієтолог, яка понад 20 років допомагає пацієнтам, у своєму дослідженні довголіття вказує на важливість риби в раціоні японців .

Велика кількість омега-3 жирних кислот, що містяться в лососі або тунці, позитивно впливає на серцево-судинну систему і знижує ризик нейродегенеративних захворювань.

Омега-3 кислоти ефективно знижують високий рівень тригліцеридів , а при регулярному прийомі запобігають виникненню таких проблем зі здоров’ям, як інфаркт міокарда , гіпертонія, атеросклероз.

Крім того, вони запобігають розвитку раку, особливо раку молочної залози, простати та товстої кишки

3. До яких товарів тягнуться японці?

Японська кухня складається переважно з великої кількості овочів, морепродуктів, риби, рису, сої, зеленого чаю та молочних продуктів. Японське меню багате білком, клітковиною, вітамінами, мінералами і поліненасиченими жирами.

Жителі Країни висхідного сонця охоче тягнуться до водоростей . У цьому продукті ви можете знайти не тільки здорові омега-3 жирні кислоти, але й такі мінерали, як: фосфор, цинк, мідь, марганець, селен, хлор, сірка, залізо, магній. Морські водорості відомі своїми антивіковими, протизапальними та антиканцерогенними властивостями.

Вони містять вітаміни групи В, вітамін А, вітамін Е і бета-каротин . Регулярне вживання цього харчового продукту може захистити від анемії, діабету, астми, ревматизму , гіпертонії або ішемічного інсульту.

Іншим важливим продуктом японської дієти є фіолетова картопля , також відома як окінавська картопля. Їх цілющі властивості зумовлені високим вмістом антиоксидантів, у тому числі антоціанів , які надають їм характерного кольору.

Антиоксиданти допомагають боротися з вільними радикалами та знижують ризик захворювань серця, раку та нейродегенеративних захворювань. Окінавська фіолетова картопля є цінним джерелом клітковини та стійкого крохмалю, який може допомогти знизити рівень цукру в крові.

Японці регулярно їдять страви, що містять ферментовані продукти . Прикладом може служити смачний і корисний суп місо .

Ця страва містить багато пробіотиків, корисних бактерій, які покращують травлення та зміцнюють імунітет. Місо-суп має низьку калорійність, але містить низку важливих поживних речовин, таких як вітаміни групи В, вітамін К, фосфор, магній і залізо.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *