Ceкpeт шаленого урожаю цибулі! Мене цьому навчила сусідка по дачі, а її врожаю заздрять всі

В минулому році мала шалений урожай цибулі. Цибуля вродилась на славу, і зберігалась всю зиму. Порада сусідки виявилась дієвою, тому ділюся секретом!

Ось як виростити велику цибулю, яка буде довго зберігатися.

Я ще не дуже гарний городник. Але ось цибуля у мене росте просто чудово. А доглядати за нею навчила одна сусідка по дачі: всі заздрять її врожаям! Ось і я хочу розповісти Вам, як це робиться. Так би мовити, пустити секрети сусідки в маси.

Секрет перший.

Цибуля не любить глинистого грунту, якщо у Вас такий, потрібно на грядку обов’язково насипати піску, торфу, все перемішати. А ще потрібен слаболужний грунт, якщо у вас кислий, обов’язково з осені (навесні це робити пізно) потрібно внести доломітове борошно для розкислення.

Секрет другий.

При посадці цибулю потрібно опустити на хвилин 10-20 в розчин марганцівки для знезаpаження посадкового матеріалу.

Секрет третій.

Потім потрібно обрізати вершечки, щоб цибуля швидше проростала.

Секрет четвертий.

У рядок насипати трохи звичайної солі, допоможе в боротьбі з цибулевою мухою.

Секрет п’ятий.

Поруч з грядкою цибулі обов’язково садіть грядку з морквою, яка знову ж відлякуватиме цибулеву муху. А цибуля, в свою чергу, відлякує морквяну муху. Так би мовити, взаємна користь.

Цибуля і морква повинні рости поряд!

Секрет шостий.

Зробіть три підгодівлі.

1-а- в фазі двох листочків – гнойова жижа (1 л гною на відро води) або курячий послід (1 склянка на відро води) + 30-40 г суперфосфату, попередньо розчиненого в теплій воді, + стакан золи.

2-а підгодівля через два тижні: суперфосфат – 30 г + сечовина 10 г + калій 5 г на відро води.

3-тя підгодівля – наприкінці червня – суперфосфат 30 г + сечовина 10 г + калій 5г. Якщо будете удобрювати на початку липня – азот (сечовину) виключіть.

І ні в якому разі не допускайте надлишку азотних добрив, буде хороше перо, а цибулини постраждають. З калійних добрив краще всього підійде сірчанокислий калій, так як цибуля вимоглива до сірки. А від калію залежить збереження цибулі. Він ще є в золі.

Секрет сьомий.

Ні в якому разі не застосовуйте в підгодівлі свіжий гній і хлористий калій (якщо його і вносити, т о тільки з осені) – відразу ж знизите свої врожаї. Не нехтуйте фосфором – від нього багато в чому залежить величина цибулин.

Сушимо цибулю правильно!

Секрет восьмий.

Дуже важливий, тому що всі ми хочемо, щоб цибуля зберігалася, як можна довше. Так ось, що б так і було, необхідно цибулю прибрати вчасно, а саме до перших серпневих дощів. Найкраще – в кінці липня. Встигнете – підмочити не тільки свою цибулю, але і репутацію хорошого городника – вже ніщо не допоможе зберегти цибулю дійсно довго.

Секрет дев’ятий.

Звичайно ж потрібно якомога краще просушити цибулю на горищі, де гуляє вітер. Потім зняти весь засохлий бруд, відрізати висохле перо, залишивши 8-10 см.

Секрет десятий.

А ще раджу час від часу перебирати цибулю. Якщо раптом зіпсується хоча б одна – від неї почнуть псуватися і інші.

Хочете вірте, хочете ні, у мене ріпчаста цибуля зберігається до нового врожаю і довше в паперових мішках на кухні під столом.

Бажаю і Вам бути з цибулею цілий рік!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *