Чорний кмин — лікар від усіх хвороб на вашому подвір’ї

Насіння однолітньої трав’янистої рослини Nigella Sativa з незапам’ятних часів цінується за свої лікувальні властивості. Її називають по-різному: римським коріандром, чорним кунжутом, чорним кмином, цибулевим насінням. Найчастіше рослина згадується як «чорне насіння», що абсолютно точно описує її зовнішній вигляд, інформує Ukr.Media.

Найдавніший запис про вирощування і використанні кмину знайдено в стародавньому Єгипті. Приблизний вік масла чорного кмину, знайденого в гробниці єгипетського фараона Тутанхамона, становить 3300 років. В арабській культурі чорний кмин широко відомий як «habbatul barakah», що означає «сім’я благословення».

Згідно зі священними книгами мусульман ісламський пророк Мухаммед назвав його «ліками проти усіх хвороб, крім смерті».

Безліч корисних для здоров’я властивостей чорного кмину знайшла повне підтвердження в сучасній біомедичній літературі. Починаючи з 1964 року, було опубліковано 458 рецензованих досліджень, що містять посилання на кмин.

На сьогодні відомі та вивчені наступні види фармакологічного впливу чорного кмину: болезаспокійливий (знеболювальний), антибактеріальний, протизапальний, противиразковий, антихолінергічний, протигрибковий, гіпотонічній, антиоксидантний, спазмолітичний, противірусний, бронхолітичний, антидіабетичний (інгібітор глюконеогенезу), гепатопротекторний (захист печінки), гіпотензивний, регулятор чутливості до інсуліну, індуктор інтерферону, антагоніст лейкотрієнів, ренопротективний (захист нирок).

Цей список — лише частина набагато більш широкого ряду корисних властивостей, притаманних чорному кмину. Однак, хоча його здатність позитивно впливати на різноманітний спектр біологічних процесів вражає, така «універсальність» — не рідкість для рослин, які застосовуються в народній медицині.

Відомо понад 1600 природних сполук з широким діапазоном позитивного впливу на здоров’я.

Існують також десятки тисяч інших речовин, лікувальне значення яких на сьогодні підтверджується сотнями тисяч наукових праць.

Дія чорного кмину вивчена для ряду вельми специфічних захворювань. Наведемо найбільш цікаві результати:

Цукровий діабет другого типу: два грами чорного кмину в день призводять до зниження глюкози, зниження резистентності до інсуліну, підвищення вмісту бета-клітин, а також зниження рівня глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) у людини.

Інфекція Helicobacter Pylori (бактерія, якою інфікуються шлунок і дванадцятипала кишка): насіння кмину має клінічно доведений корисний антибактеріальний ефект, у порівнянні з традиційною потрійною ерадикаційною терапією.

Епілепсія: насіння кмину широко відоме як протисудомний засіб. У 2007 році було проведено дослідження серед дітей хворих на епілепсію і тих, у кого організм не сприймає звичайну лікарську терапію. Було показано, що водний екстракт кмину значно знижує судомну активність.

Високий кров’яний тиск: щоденне вживання екстракту чорного кмину протягом 2 місяців знижує тиск у пацієнтів з початковою стадією гіпертонії.

Астма: при вивченні бронхіальної астми на тваринах, тімохінон, один з основних активних компонентів чорного кмину, перевершив препарат флутиказон. Ще одне дослідження, на цей раз на хворих людях, показало, що водні екстракти чорного кмину мають помітний антиастматичний ефект на уражені дихальні шляхи.

Гострий тонзилофарингіт: запалення гланд або горлянки (біль у горлі), в основному, має вірусне походження. Капсули з кмином (у поєднанні з іншою рослиною — филантусом) значно полегшують біль у горлі і зменшують потребу у знеболювальних засобах у пацієнтів.

Наслідки враження хімічною зброєю: дослідження хворих, постраждалих від застосування хімічної зброї, мали вибірковий характер, з контрольною групою, якій давали плацебо. Було показано, що водні екстракти насіння чорного кмину зменшили симптоми респіраторних захворювань, грудну задишку, поліпшили легеневу функцію, а також знизили потребу в наркологічних засобах.

Золотистий стафілокок: на відміну від традиційних препаратів, чорний кмин виявляє антибактеріальну активність відносно золотистого стафілокока.

Наркоманія/лікування наркозалежних від опіоїдів: дослідження 35 пацієнтів з опіатною залежністю показало ефективність терапії на основі чорного кмину при тривалому лікуванні.

Згідно з дарами природи, подібними чорному кмину, приходить на розум біблійний вислів про те, що «віра, завбільшки з гірчичне зерно, здатна рухати гори».

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *