Серце під загрозою: 12 симптомів, на які радить звертати увагу кардіолог

За даними Центру з контролю і профілактики захворювань, тільки в США близько 610 тис. осіб щорічно помирають від хвороб серця.

До них однаково схильні й чоловіки, і жінки. Велика частина захворювань розвивається через неправильний спосіб життя. Але хвороба рідко настає раптово: найчастіше можна заздалегідь зрозуміти, що в організмі відбувся якийсь збій.

Ми в “Отож” вважаємо, що турбота про здоров’я – пріоритет кожної людини та краще помітити проблему якомога раніше. Ми знайшли 8 найбільш поширених ознак серцевих хвороб. Якщо виявите їх у себе, не ігноруйте, а зверніться до лікаря. Це може врятувати вам життя.

1. Біль, що переходить в руку

Багато опитаних чоловіків зізналися, що відчували біль в лівій руці перед серцевим нападом. Жінки відчували біль в обох руках або лікті.

Неприємні відчуття у верхніх кінцівках виникають через те, що нервові закінчення серця знаходяться поруч зі спинним мозком. А в ньому зосереджено безліч нервів, що розходяться по всьому тілу. Ці блукаючі відчуття збивають з пантелику мозок: йому здається, що біль локалізується в руці, хоча насправді це не так.

2. Безперервний кашель

Кашель може викликати безліч недуг, і серцево-судинні захворювання – один з них. Особливо треба насторожитися, якщо відкашлюється рожева рідина. Мокрота, яка містить кров, – одна з яскравих ознак серцевої недостатності.

Серцевий кашель рідко буває єдиним симптомом. Найчастіше він супроводжує задишку або раптову втрату свідомості.

3. Опухлі ноги, щиколотки та ступні

Якщо серце качає кров недостатньо добре, рідина з кровоносних судин потрапляє в навколишні тканини. Проблеми з кровообігом найчастіше помітні на нижніх кінцівках: переганяти кров звідти серцю найскладніше. Якщо на шкірі залишаються сліди від одягу, ноги набрякають або опухають, це називається периферійним набряком.

Він не завжди пов’язаний з патологіями серця, але багато пацієнтів із серцево-судинними проблемами відзначають у себе цей симптом. Тому, помітивши його, особливо в поєднанні з іншими, слід звернутися до лікаря.

4. Нудота і відсутність апетиту

У багатьох людей, які страждають через проблеми з серцем, пропадає апетит, а якщо вони з’їдять хоча б трохи, з’являється нудота. Причина цього – скупчення рідини навколо кишківника і печінки. Це заважає правильній роботі органів і ускладнює травлення.

Найчастіше ці симптоми супроводжуються болями в животі. Якщо ви помітили їх у себе і вони не проходять тривалий час, як можна швидше зверніться до лікаря.

5. Підвищений рівень тривожності

Ряд досліджень показав, що у людей, схильних до тривожності, частіше розвиваються серцеві хвороби. Постійна турбота може бути результатом напруженого способу життя, а іноді причиною такого стану стають фобії та панічні розлади.

Тривога і стрес негативно впливають на роботу серця: збільшується кров’яний тиск, з’являється тахікардія або, навпаки, відбувається уповільнення серцевого ритму.

6. Раптова втрата свідомості

Запаморочення і непритомність – найяскравіші симптоми проблем з серцем. Часта причина цих станів – закупорка артерій або звуження клапана. Це не дає органу нормально перекачувати кров. Якщо ви відчуєте задишку або раптово втратите свідомість, як можна швидше після цього зверніться до лікаря і перевірте роботу серця.

7. Блідість і синюватий колір шкіри

Це не найяскравіший симптом серцевих проблем: блідість може виникнути та з іншої причини. Однак часто зміна кольору обличчя і тіла пов’язана з погіршенням кровотоку і зменшенням кількості еритроцитів в крові.

Крім хвороб серця, блідість можуть викликати внутрішня кровотеча, анемія і безліч інших захворювань. Якщо ви помітили, що відтінок шкіри змінився, не панікуйте, а зверніться до лікаря і здайте кров на аналіз.

8. Висип і незвичайні плями на шкірі

Журнали Алергології та клінічної імунології та Американського коледжу кардіології провели незалежні дослідження, які показали однакові результати. Виявилося, що екзема й оперізувальний лишай – фактори ризику розвитку серцевих захворювань.

Люди з екземою на 48% частіше страждають від підвищеного кров’яного тиску і на 29% – від високого холестерину. А наявність оперізувального лишаю на 59% підвищує ризик серцевого нападу в порівнянні з людьми, у яких немає цієї проблеми.

9. Задишка

У вас виникає задишка навіть після ходьби? Ви несподівано пережили стан, близький до бронхіальної астми, але цього захворювання у вас не було і немає? Такі симптоми характерні для серцевої недостатності під назвою серцева астма. Небезпечний наслідок серцевої астми – набряк легенів. Терміново викликайте швидку!

10. Раннє облисіння

Вчені з’ясували, що раннє облисіння і рання сивина у чоловіків до 40 років можуть свідчити про схильність до серцевих захворювань. Це навіть більш вірна ознака проблем з серцем, ніж ожиріння.

11. Пітливість

Холодний піт є досить поширеним симптомом серцевого нападу. Може виявитися, що ви, сидячи в кріслі, раптом покриваєтесь потім так, як ніби щойно інтенсивно попрацювали.

12. Нічне апное

Апное являє собою зупинку дихання, що може відбуватися з різних причин. Припинення вентиляції легень більше ніж на 10 секунд вже вважається апное. У тих, хто страждає апное уві сні, такі зупинки можуть тривати по кілька хвилин і виникати 10-15 разів протягом години.

Виникає під час дихальних пауз кисневе голодування і викид в кров гормону адреналіну в момент кожного пробудження призводять до хронічного пошкодження серцевого м’яза.

Порада редакції:

Пам’ятайте, що профілактика і щорічні огляди – найкращий спосіб запобігти розвитку хвороби. Здоровий спосіб життя, заняття спортом, відмова від куріння та алкоголю допоможуть зберегти серце здоровим і сильним на довгі роки.

Перераховані симптоми, звичайно, не проявляються у кожної людини з хворобами серця, але саме їх можна назвати одними з найяскравіших ознак наявності проблем.

А ви знали про них?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *