Акне та інші проблеми зі шкірою викликають продукти ,які ми вживаємо…Ось 5 шкідливих харчових звичок

Прискорений ритм життя, переважання робочих буднів над вихідними, відмова від прийомів їжі і дисбаланс продуктів в раціоні – все це негативно позначається на шкірі. Інна Решетова, лікар австрійського центру здоров’я Verba Mayr назвала найбільш часті помилки в харчуванні, що провокують різні шкірні висипання.

Найчастіше шкіра виділяє себум (секрецію сальних залоз), щоб підтримати захисні функції. Ця речовина – провідний елемент гідроліпідної мантії, яка перешкоджає негативному впливу навколишнього середовища. Коли сальні залози працюють занадто інтенсивно, проблемною шкірою виділяється зайве шкірне сало, що засмічує пори і тим самим породжує середовище для розвитку бактерій. Таке відбувається і при некоректно побудованому раціоні харчування. Які ж моменти в харчуванні можуть викликати такий ефект?

Зайва кількість кави

При надмірному вживанні кави зростає ймовірність появи вугрової висипки. Справа в тому, що кавові зерна містять органічну кислоту, яка підвищує кількість кортизолу. Він має стимулювальний ефект на діяльність сальних залоз, що здатне викликати висипання. Щоб уникнути такої проблеми, каву варто замінити чаєм або цукром, які також здатні дати вамм заряд бадьорості.

Недостатнє вживання води

Вода – незамінний елемент для правильної роботи організму. За 30 хвилин до їжі і через годину після прийому їжі важливо випивати склянку води. Саме вона сприяє виведенню шкідливих токсинів і збереженню внутрішнього балансу. Не варто також захоплюватися соками і газованими напоями, особливо солодкими. Вони не допоможуть втамувати спрагу, а, скоріше, посилять її.

Недотримання балансу жирів

Раніше баланс Омега-3 і Омега-6 в раціоні людини був рівномірним, в наш час в організм надходить більша кількість Омега-6. Ці сполуки, що надходять з їжі, здатні запустити внутрішні запальні процеси. Для усунення дисбалансу варто включити в меню рослинні олії, а також фермерську продукцію: індичку, сир без лактози і т.д. Подібні натуральні продукти легко засвоюються і не провокують появу алергічних реакцій.

Молочні продукти

Недавні дослідження показали, що молочка протягом тривалого терміну здатна зберігати підвищений рівень глюкози в крові. Це загрожує виробленням великої кількості гормонів, які є головними факторами висипань. Експерти рекомендують звернути увагу на молочні аналоги: безлактозний сир, молоко, сметана, йогурт і т.д. Така продукція не зашкодить шкірі і допоможе травному процесу.

Відмова від прийомів їжі

Щоденна присутність повноцінних прийомів їжі підтримує нормальний рівень цукру та інсуліну, допомагає в боротьбі з запальними і окисними процесами, відповідальними за появу висипань.

Важливо, щоб перерва між прийомами їжі становила не менше 4 годин. Це необхідно для стабілізації інсуліну і коректної роботи органів травлення. Вечеряти потрібно приблизно за 3-4 години до сну, щоб дати шлунково-кишковому тракту достатньо часу для відпочинку.

Як ще допомогти організму при висипаннях?

Допомогти можуть продукти і добавки з фосфором, кальцієм, калієм, цинком, вітамінами A, B, C, D. Їх збалансоване вживання допоможе шкірі зберегти здоровий зовнішній вигляд. Якщо ж висипання перейшли в розряд нагальної проблеми, варто звернутися до медичного фахівця за індивідуальною консультацією.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *