11 причин, чому ви повинні з’їдати 1 яйце на день – надзвичайна користь для здоров’я

Яйця – це найпростіший, найдешевший і найрізноманітніший спосіб збільшити споживання білка.

Яйця трохи підвищують споживання білка, і кожне яйце містить 85 калорій і 7 грамів білка. Вони повні заліза, амінокислот, антиоксидантів і зміцнюють ваше здоров’я.

Уважно читайте етикетку, коли купуєте яйця, і по можливості вибирайте органічні. Органічні яйця не містять вакцин, антибіотиків чи гормонів.

Яйця – надзвичайна користь для здоров’я

Вони знижують ризик розвитку атеросклерозу

Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ), відомі як поганий холестерин, несуть молекули жиру в стінках артерій і викликають атеросклероз, закупорюючи артерії. Що стосується ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ або корисного холестерину), то вони видаляють молекули жиру зі стінок артерій.

Вони зміцнюють імунну систему

Рекомендується додавати в щоденний раціон яйця (1-2 штуки), щоб захистити себе від небезпечних захворювань, вірусів та інфекцій. Велика людина містить майже чверть добової потреби в селені, поживній речовині, яка допомагає підтримувати імунну систему та регулювати гормони щитовидної залози. Якщо діти та молоді люди не отримують достатньо селену, у них може розвинутися хвороба Кешана та її різновид Кешана-Бека (дві хвороби, які вражають кістки, серце та суглоби).

Вони покращують холестериновий профіль

Ось 3 добре відомі речі про холестерин: високий рівень холестерину поганий, існують хороші та погані типи холестерину, яйця мають високий вміст холестерину.

Велике яйце містить 212 мг холестерину, але це не означає, що яйця підвищують шкідливий тип холестерину в крові. Організм постійно виробляє холестерин сам. Велика кількість даних показує, що яйця можуть справді покращити профіль холестерину, підвищуючи рівень холестерину ЛПВЩ.

Дає більше енергії

В одному яйці міститься близько 15% рекомендованої добової дози вітаміну В2 (рибофлавіну). Рибофлавін є одним із 8 вітамінів групи В, які допомагають організму перетворювати їжу на паливо, яке, у свою чергу, використовується для виробництва енергії.

Відновлюють здоров’я волосся і шкіри

Для здорової шкіри, волосся, печінки і очей комплекс вітамінів абсолютно необхідний. Окрім вмісту вітаміну B2, яйця також містять унікальні вітаміни B5 і вітамін B12, а також сприяють правильному функціонуванню нервової системи.

Забезпечує насичення, позбавляє від зайвого жиру

Будучи чудовим джерелом якісного білка, він займає високе місце в так званій шкалі « індексу ситості » . Завдяки своїй здатності насичувати, яйця пов’язані з виведенням жиру з організму.

Згідно з одним дослідженням на цю тему, протягом 8-тижневого періоду, протягом якого учасники їли яйця або бублики з однаковою кількістю калорій, група, яка їла яйця, втратила на 65% більше ваги, на 16% більше жиру, а також спостерігала 61% більше зниження індексу маси тіла, досягнуто 34% більшого зменшення окружності талії.

Захищає розум

Завдяки вмісту холіну яйця є справжньою їжею для розуму. Холін є основною поживною речовиною, компонентом клітинної мембрани та необхідний для синтезу нейромедіатора ацетилхоліну. Згідно з дослідженнями, дефіцит холіну пов’язаний зі зниженням когнітивних функцій і неврологічними захворюваннями.

Це рятує ваше життя

Ось одна з найбільш вражаючих і маловідомих речей, які може зробити організм: воно виробляє 11 незамінних амінокислот, необхідних для підтримки життя. Проблема в тому, що таких незамінних амінокислот всього 20. Де знайти інші 9? Так, в яйцях!

Нестача 9 амінокислот призводить до зниження імунної відповіді, втоми, слабкості, втрати м’язової маси та зміни структури волосся та шкіри.

Це позбавляє вас від стресу та тривоги

Дефіцит амінокислот, про який ми говорили вище, може позначитися на психічному здоров’ї. Дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, описує, як доповнення раціону населення лізином значно знижувало рівень стресу та тривоги шляхом модуляції серотоніну в нервовій системі.

Це захищає ваші очі

Зеаксантин і лютеїн, два антиоксиданти, які містяться в яйцях, мають сильну захисну дію на очі, і ми можемо знайти їх лише в яєчному жовтку. Ці два антиоксиданти мають здатність значно знижувати ризик дегенерації жовтої плями та катаракти. У дослідженні, де учасники їли 1,3 яєчних жовтка 2 рази на день протягом 4,5 тижнів, було виявлено, що рівень зеаксантину в крові зріс на 114-142%, а лютеїну на 28-50%.

Вони покращують здоров’я зубів і кісток

Яйця є одними з небагатьох природних джерел вітаміну D. Цей вітамін відіграє дуже важливу роль у здоров’ї та міцності зубів і кісток, а також допомагає в засвоєнні кальцію.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *