Як пережити важкі часи і не збожеволіти?

9 дієвих способів “заспокоїтися”, коли нервова система вже на межі.

“Ви не можете вгамувати шторм, тому припиніть навіть намагатися. Все, що ви можете зробити, це заспокоїтись. Шторм минеться”. 

Timber Hawkeye

Захід сонця. Холодний вітер дме в обличчя. Я сиджу на камені і дивлюся в далечінь. Десь гавкають собаки, сміються підлітки, кудись біжать автомобілі, десь тихо грає музика. Коли вже зовсім потемніло, у квартирах то тут, то там почали хаотично вмикати світло.

Прекрасна картина перед очима, але я впіймав себе на думці, що я не можу насолодитися цим моментом. Мої думки зайняті чимось іншим, моє тіло тут, але сам я в іншому місці.

Невирішені проблеми зовсім затьмарили мій розум. Вантаж негараздів “придавив” мене до землі.

Від кількості турбот, які навалилися на мене, вже стала страждати не тільки душа, а й моє тіло. Постійна напруга та тремтіння в руках. Так далі жити не можна. Моя нервова система зовсім відмовляється працювати і постійно дає збій.

Впізнали себе? У Вас таке буває?

Згодом я знайшов способи, як зняти стрес. Способи, які мені особисто допомогли. Способи, які заспокоюють мою дружину та маму. Ділюсь своїми знаннями:

1. Якщо ти злишся, то витрачаєш вдвічі більше енергії. А коли ти енергетично порожній, то ти не можеш впоратися зі своїми почуттями адекватно.

2. Знайди фрази, які тобі допоможуть прийти до тями. “Я впораюся”“Це не виб’є мене з колії”“Все це скоро закінчиться”“Не такий страшний чорт, як його малюють”“Я з усім впораюся” і т.д. Повторюй і використовуй тільки ті фрази, в які ти віриш, а не ті, які вважають “правильними”.

3. Декому допомагає спосіб “виписати” на листок весь свій гнів і лють. Візьми ручку та напиши все те, що ти відчуваєш, як це почалося, що найбільше тебе чіпляє. Зазвичай після таких листів людям стає набагато легше.

4. Запитай себе, що саме цієї хвилини потрібно твоїй нервовій системі для заспокоєння? Наприклад, мені терміново потрібна цигарка, хочу вийти на вулицю і трохи погуляти, хочу випити чогось міцнішого.

5. Не забувай про медитацію та йогу.

6. Танці – крутий спосіб боротьби зі стресом. Танцюй! Твоєму тілу це потрібно.

7. Відмінний спосіб “відключитися від проблеми” – сміх. Подивися веселий фільм або поговори на абстрактні теми з друзями. Твоє завдання – відволіктися і посміхнутися.

8. Деякі люди зовсім не люблять співати, а дарма! Спів чудово знімає стрес.

9. Заплющ очі і уяви, що всі проблеми вже позаду. Все вже вирішено, а тобі залишилося лише насолодитися моментом. Уяви всі деталі, зазвичай саме це допомагає багатьом заспокоїтися і прийти до тями.

Іноді нам здається, що ми опинилися у безвихідній ситуації і все, що залишається, це просто опустити руки.

Але пам’ятайте, із кожної ситуації є вихід. І все, що вам потрібно, – це навчитися правильно мислити.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *