7 дрібних звичок, які щодня руйнують ваше життя

Чого потрібно уникати, щоб бути щасливим

Вважається, що щастя – поняття відносне. У кожного воно своє. Але психологи і нейробіологи так не думають. Вони точно знають, що робить нас задоволеними життям, а що – навпаки. Дуже часто ми погано почуваємося через найбільш буденні речі та дрібні щоденні звички, на які навіть не звертаємо уваги.

Редакція Тутка дізналася, чого потрібно уникати, щоб бути щасливим. І склала список шкідливих речей, які потрібно припинити робити якомога швидше.

1. Весь час сидимо

З появою комп’ютерів і розвитком Інтернету сидяча робота все більше стає нормою життя. Увечері ми пересідаємо в машину або громадський транспорт, а вдома знову сідаємо: дивимося телепрограми або фільми та переписуємося з друзями.

Але без руху рівень ендорфінів та інших гормонів, що відповідають за щастя, падає. Щоденна півгодинна ходьба або два тренування на тиждень зроблять вас більш бадьорими і задоволеними життям – незалежно від того, які проблемні події в ньому відбуваються.

2. Уникаємо глибокої прихильності

Незалежні дослідження вчених з різних країн переконують, що люди, які мають міцні прихильності, живуть довше і хворіють менше. При цьому деякі з учасників дослідження були далеко не багатими.

Міцна любов, а зовсім не гроші або соціальне становище дає нам стабільне відчуття щастя. Якщо у вас достатньо статків і багато вражень, а задоволення від життя все одно мало, подумайте: може, міцні стосунки – це саме те, чого вам не вистачає?

3. Проводимо цілий день у приміщенні

Майже всі розуміють, що режим «дім-робота-дім» не сприяє щастю. Але виявилося, що кіно, клуби, ресторани та інші місця, де ми сидимо в чотирьох стінах, теж мало допомагають насолоджуватися життям.

А ось походи на природу, особливо в незнайомі місця, по-справжньому роблять нас щасливішими, піднімають самооцінку і навіть покращують навички спілкування з іншими людьми. Психологи назвали це пригодницькою терапією. При цьому зовсім не важливо, чи поїдете ви в іншу країну або в сусіднє селище, де ніколи не були.

4. Не беремо участі в тому, що відбувається

Ми отримуємо задоволення тільки від активної уваги, коли дійсно захоплені. Важливо не тільки, що ми робимо, але і як. Наприклад, уявімо двох дівчат. Одна нервує, що їй доводиться займатися прибиранням: вона хотіла б зараз сидіти в кафе на побаченні, але ніхто її не запросив. Інша спокійно миє посуд, милується новим горнятком і повністю задоволена, що у неї з’явився час прибрати вдома.

У першому випадку після цієї простої справи дівчина відчує себе емоційно спустошеною, у другому – отримає приємні емоції і розслабиться. Уміння повністю бути присутнім в дійсному моменті і не відволікатися на спогади, жаль або страхи про майбутнє – ось що робить життя цікавішим і осмисленішим.

5. Споживаємо, а не творимо

Але однієї уваги, нехай і активної, для щастя нам недостатньо. Щоб життя мало сенс, ми повинні не лише брати, але й робити в нього свій внесок. Це приносить нам задоволення і допомагає відчути свою важливість.

Гарна новина: навіть найменші дії, які ми здійснюємо за власним бажанням, відразу ж підвищують настрій. Купити комусь подарунок, написати статтю, пофарбувати стіну – всі ці прості речі повертають нам стійкість і дають відчуття, що ми живемо не дарма.

6. Ізолюємо себе від інших

У століття індивідуалізму приналежність до групи досі залишається дуже важливою людською якістю. Нам недостатньо мати друзів або люблячу сім’ю. Для повноцінного щастя потрібно відчувати себе пов’язаним з чимось більшим, ніж ми самі.

Судячи з досліджень, це допомагає швидше справлятися з хворобами, знижує рівень стресу і дає відчуття впевненості. При цьому практично неважливо, до якої групи ви себе відносите: можна відвідувати релігійні збори, займатися в футбольному клубі або групі геймерів і бути однаково задоволеним. Головне – відчувати себе на своєму місці.

7. Не займаємося творчістю

Творчі заняття потрібні нам не для грошей або слави, а для здоров’я. Доведено, що будь-який творчий процес знижує стрес, підвищує настрій і допомагає швидше вийти з депресії.

Варто звикнути до того, що творча діяльність – це не лише спів або малювання, а й будь-яка справа, до якої ви знаходите свій унікальний підхід. Вирощувати квіти, вибирати колір стін і прибирати – до всіх цих занять можна підійти не як до рутини, якщо ввімкнути фантазію.

Щастя – це не мета, до якої потрібно прийти. Воно складається з щоденних дрібниць, а отже, створити його ми можемо практично в будь-який момент.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *