Коли доньці виповнився місяць, до нас прилетіла – за три тисячі кілометрів – моя бабуся, подивитися на правнучку…

Коли доньці виповнився місяць, до нас прилетіла – за три тисячі кілометрів – моя бабуся, подивитися на правнучку. І одного разу вдень дитина щось дуже розкричалася, годували-качали – ну, нічого не допомагає. І ось тут на сцену вийшов справжній майстер. Бабуся дитинку взяла міцніше і почала заколисувати, вгору-вниз, енергійно, і пісню співати, ту саму, яку я з дитинства пам’ятаю, її власного авторства, а може, ще її мами:

«Ти моя рідненька, ти моя маленька, а бай-бай, а бай-бай, мою дитинку качай» – і так багато разів з варіаціями. Кожен звук, кожну інтонацію пам’ятаю і зараз. Ми на той час вже, звичайно, втомилися від нічних пробуджень і всієї звичної круговерті з новонародженим, спати хотілося постійно. І ось дочка почала затихати – дай, думаю, і я поки ляжу, хоч трохи подрімати.

А бабуся все співає. Через п’ять хвилин прийшов чоловік, теж поруч ліг і миттєво заснув. Потім з’явився син, йому було майже десять, і взагалі-то він вдень ​​ніколи не спав. Але тут він рішуче заліз між нами – і затих. Опиратися неможливо було цьому «а бай-бай, а бай-бай …» Всі спали до вечора, виспалися до глибини душі. Це один з найщасливіших спогадів у моєму житті, як ми спимо всі, поруч, а над нами бабусин голос, якому так солодко віддаватися у владу, довірятися повністю і кожною клітинкою відчувати спокій і захищеність.

Л. Петрановська, “Таємна опора. Прихильність в житті дитини”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *