Овочевий скарб: чим корисний буряк

Багато медиків говорять, що звичайний буряк – найкращі ліки від природи, які заміняють багато препаратів, а його цінність для організму неоціненна. Лікарі виділяють кілька його корисних властивостей, інформує Ukr.Media.

Допомагає від закрепів

Буряк – гідний конкурент різним проносним. Про це слід обов’язково пам’ятати людям, яким добре знайома проблема запорів. За словами вчених, при помірних запорах буряк діє як лікарський препарат. При хронічних запорах, особливо у літніх людей, вони рекомендують щодня вживати варений буряк в кількості 100-150 грамів.

Допомагає від гіпертонії

Ряд вчених вважають, що серед всієї продуктової різноманітності звичайний буряк – це найефективніший оздоровчий засіб при гіпертонії. Науково доведено, що сік буряка має властивість робити кровоносні судини еластичнішими і знижувати інтенсивність запальних процесів, завдяки чому гальмується розвиток гіпертонії і атеросклерозу.

Діє як афродизіак

Ще в Стародавньому Римі буряк був відомий своїм стимулюючим ефектом. Сучасні дослідження підтвердили: хоча замінити віагру буряк і не в змозі, він тим не менш добре допомагає чоловікам з честю виконувати подружній обов’язок. Ця здатність буряків оздоровлювати сексуальне життя пов’язана з його дією на судини. Чоловікам, які приймають віагру, медики навіть рекомендують не вживати страви з буряком.

Запобігає рак

Буряк містить бетаніни, які в організмі «працюють» як потужні антиоксиданти, що нейтралізують вільні радикали – молекули, які пошкоджують цілісність клітин і прискорюють тим самим процеси старіння і мутацій в генах, що сприяють розвитку раку. На думку вчених, сік буряка має більш сильну антиоксидантну активність, ніж соки з інших плодів, включаючи навіть гранат, помідори, апельсини.

Тонізує організм

Фахівцями зі спортивної медицини було доведено, що сік буряка надає фізіологічно стимулюючу дію, приводячи до збільшення фізичної активності. Тести зі спортсменами, які вживали буряковий сік, демонстрували підвищення витривалості й поліпшення результатів. Вчені вважають, що в міру старіння вживання бурякового соку повинно стати регулярною звичкою.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *