Палюшки з бараболі, сиру і петрушки від пані Стефи

За переписами пані Стефи.

Я нині зранку хвалила сама себе. Щоб ви розуміли, це буває дуже рідко, бо зазвичай я шукаю ґанджів у тому, що роблю, бо нема меж досконалості, і все таке.. Але сьогодні зранку я зробила палюшки і подумала: “так, я геніальна!” (жартую)

В нас дома те, що з вареної бараболі – то палюшки, те, що сиру – то ліниві пироги, а те, що з вареної і сирої бараболі – то книдлі (вони можуть бути пусті, а можуть бути, наприклад, зі сливкою всередині. А цього разу в мене дуже смачний гібрид – палюшки з напів-бараболяного і напів-сирного тіста. І це добре, скажу я вам!

Я для цікавості засікла час – від моменту коли я запхала блендер в сир і до моменту, коли я вже помила баняк і стільницю пройшло 40 хвилин. Щоправда, картопля в мене була зварена зі вчора.

Отже, все робимо “на око”:

  • пів кіля сиру (в мене він досить сухий і квасний) – зблендерити, щоб не було грубих крупинок;
  • 300-400 грам вареної бараболі – ще теплою пом’яти в пюре, але масла не додавати;
  • 3 яйця;
  • муки – скільки візьме, щоб тісто було не дуже густим;
  • чайна ложечка солі, троха перцю, троха кмину, троха дрібонько посіченої зеленини петрушки.

Ну, а далі ви все знаєте – замісила з всього вище переліченого тісто, і, набираючи великою ложкою порції тіста, скатувала ковбаски, троха притискала долонею, і різана невеликі палюшки троха навскіс. Потім їх обкачувала в муці і варила в підсоленому кип’ятку допоки не спливуть. Як сплили – відразу на друшляк і під холодну воду. а потім – на тацу сушитися. як обсохли – в миску і обмазала олією.

Якщо палюшки розварюються, то можна додати ще 1 яйце і ложку муки. І коли скатуєте ковбаску, пильнуйте щоб тісто було щільним, без дірочок. До речі, палюшки з самої картоплі майже ніколи не розварюються, а от сир в тісті може викидати такі фокуси.

Найліпші для мене палюшки – попередньо зварені, вистуджені і потім підсмажені. Просто так самі, зі сметанкою і зелениною (як от сьогодні), або з будь яким сосом, або як гарнір до м’яска, або як додаток до яєшні. А от ліниві пироги я, навпаки, люблю свіженькі, з маслом…

Ну і, до речі, палюшки можна робити з гарбуза (виходять помаранчові), з бараболі зі шпинатом (зелененькі), з пастернаку (білі, але можна забарвити куркумою)…

Єдине питання, яке мене мучить – чому ж я так рідко їх варю?!?!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *