7 випадків, коли вам краще промовчати

Чи доводилося вам зопалу сказати щось, а потім гірко шкодувати про це? Всі ми потрапляли в ситуації, коли під впливом імпульсу несли відверту нісенітницю або робили недоречні зауваження. Іноді це міг бути просто жарт, іноді – необдуманий коментар. Правда полягає в тому, що часто дійсно краще промовчати, щоб уникнути конфліктів і образ.

Мовчання не дарма називають найкращою відповіддю. Коли ви просто слухаєте співрозмовників, а не перебиваєте їх, намагаючись вставити свої «п’ять копійок», то краще розумієте суть питання. Адже при цьому вашому погляду відкривається те, що приховано для інших: жести співрозмовників, їх почуття і емоції.

Особливо це актуально в наступних 7 випадках:

1. Коли інші люди пліткують у вашій присутності

Не секрет, що багатьох людей хлібом не годуй – дай попліткувати. Для них це всього лише безневинна розвага. Нерідко це і нам здається кумедним, але це вже – пастка. Обходьте її десятою дорогою, бо плітки дуже швидко затягують, і можна по необережності сказати таке, що потім будете шкодувати все життя. Не кажучи вже про моральний бік цього «хобі».

Так що наступного разу, коли хто-небудь вкрадливим голосом почне обговорювати ваших знайомих, колег або друзів – пройдіть повз. А якщо немає можливості піти, уникайте будь-яких коментарів. Просто слухайте, і дізнаєтеся багато нового не тільки про людину, про яку говорять, а в першу чергу – про пліткарів.

Навіть якщо будете весь час мовчати, вас все одно запитають, що думаєте про те, кого критикують. Для любителів пліток важливо, щоб всі були пов’язані спільною «таємницею». Найкраще, що ви можете зробити в такому випадку – це «філософськи промовчати» або сказати щось на кшталт: «Я вірю, що ця людина хотіла, як краще». Можливо в момент, коли вимовите ці слова, ви будете почувати себе дещо некомфортно, але після всього – тільки скажете «спасибі», що не дозволили втягнути себе в «велике прання чужої брудної білизни».

2. Коли вас запитують про особисте життя

«Як пройшло твоє побачення вчора?» або «Ну і як він (вона) в ліжку?» – іноді здається, що ці два питання цікавлять людей більше, ніж що-небудь інше. Як правило, їх ставлять близькі друзі, тому з’являється помилкове відчуття безпеки. Здається, що тут такого, поділитися подробицями свого приватного життя з людиною, якій довіряєш?

Ви глибоко помиляєтеся! Мова навіть не про те, що ваш друг відразу ж побіжить і розтрубить всьому світу почуте (хоча і такий варіант не виключається). Справа в тому, що він може ненавмисно кинути якусь фразу, яка ранить вашу кохану людину, а то і зовсім зруйнує відносини.

Тому, коли вас питають про якісь подробиці з особистого життя – найкраще просто загадково посміхнутися і промовчати. Зрештою, це стосується тільки вас і вашого партнера, і ви не зобов’язані вводити в курс справи всіх охочих.

3. Коли хтось зробив велику помилку

Нерідко ми стаємо свідками того, як людина скоїла очевидну і кричущу помилку. У такі моменти в людях чомусь прокидається «мудрий старець»: так і підмиває вказати на всі промахи і помилки, причому з образливими деталями та поспішними висновками.

Не потрапляйте в цю пастку – утримуйтеся від коментарів. Тим більше, не знаючи всіх передумов і обставин, ви не маєте ні найменшого права судити або повчати. Якщо помилилися ви – вправляйтеся скільки завгодно в аналізі ситуації і самоіронії, а ось якщо мова про когось іншого – «рот на замок».

Коли ви намагаєтеся пояснити комусь, як він помиляється, і як ви зараз навчіть його жити «правильно», то виглядаєте смішно і безглуздо.

4. Коли виникає спокуса виступити в ролі експерта

Ми всі в чомусь досягли успіху, щось знаємо краще і глибше. Але роздавати поради з своїх «гірських вершин» – це найгірше, що тільки можна придумати. Навіть якщо впевнені, що ваш досвід безцінний – це ще не гарантія, що оточуючі сплять і бачать долучитися до цього «джерела мудрості».

Намагайтеся ненав’язливо радити щось лише тоді, коли це дійсно доречно і необхідно. Наприклад, під час спільного відпочинку або корпоративу ваші експертні зауваження викличуть тільки роздратування і напругу. У вас буде можливість поговорити зі своїм босом про роботу і свої міркування з того чи іншого питання в офісі або під час ділової вечері.

5. Коли вас так і розпирає розповісти про чужий секрет

Нерідко ми дізнаємося чийсь секрет, і людина багато віддала би, щоб про нього ніхто ніколи не розповів. Виникає спокуса використовувати наявну інформацію в своїх цілях. Наприклад, розповісти дівчині, яка подобається, щось компрометує про свого суперника, або босові – про колегу-конкурента.

Так, не виключено, що ви отримаєте певні тимчасові дивіденди, але життя потім вирахує з вас сторицею за цю підлість. Крім того, за вами міцно закріпиться репутація людини, якій ніколи і нічого не можна довіряти. Хоча ви можете в це не вірити, але в даному випадку мовчання – золото.

6. Якщо ви не в темі

Де б ви не знаходилися – в колі друзів або на роботі, в якийсь момент заходить розмова про те, в чому не розбираєтеся. І тут вступає в гру ваше Его, якому до вподоби сама думка про те, що ви можете чогось не знати і лише мовчки плескати очима.

Повірте, визнати, що ви нічого не знаєте про предмет розмови – це набагато краще, ніж недоречні роздуми і зауваження. Такою поведінкою ви наносите ще більший удар по власному Его і купуєте репутацію самовпевненого невігласа.

7. Під час сварки

Заспокойтеся. Дихайте. Слухайте і чекайте. У моменти, коли вас трясе від гніву та образи, запросто можна наговорити такого, про що будете довго шкодувати. Найгірша ідея – це намагатися донести свою думку до когось, коли засмучені або роздратовані. Це може бути суперечка з вашим босом, батьками, чоловіком або дружиною… Якщо дискусія перетікає у сварку, найкраще просто помовчати якийсь час.

Зачекайте, поки ви заспокоїтеся і повернете здатність мислити раціонально, а не під впливом емоцій, що нахлинули. Навіть якщо ви маєте рацію на 100% – все одно почекайте. Справа в тому, що в запалі пристрастей аргументи будуть виглядати непереконливо, і вас все одно не зрозуміють.

Спочатку вам буде складно навчитися чекати, коли так і хочеться викласти співрозмовнику все, але доведеться вчитися. Можете рахувати до 100, поки не заспокоїтеся. Або подумки прочитати улюблений вірш (а краще 2-3). Всі методи хороші, коли ваша задача – промовчати, щоб не нашкодити собі ще більше.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *