ХОЧЕТЕ ПОЗБУТИСЯ БОРГІВ НАЗАВЖДИ? ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОЧИТАЙТЕ ЦЮ СТАТТЮ

При нашому сучасному рівні життя, напевно, важко знайти людину, яка б зовсім немала ніяких боргів.

Знімальна група «Клубу LIFE» запитала у киян, як вони ставляться до боргів і «життя в кредит». І ось, що розповіли перехожі. Джерело

«Часто використовую кредитну карту, якщо потрібно зробити якусь велику покупку, потім за певний час віддаю ці гроші. Розраховую для себе щомісячний обов’язковий платіж».

«Все передбачити неможливо. Іноді виявляється так, що живеш і нічого поганого не очікуєш, але відбувається неприємна подія, коли потрібна допомога. Я дуже радий, що у мене є батьки, які мені допомогли, сім’я і друзі. І десь за рік я позбувся боргів».

«У мене був випадок: сусідка по сходовій клітці попросила в борг 500 гривень, і вже півроку намагається не виходити з квартири тоді, коли виходжу я. Ми півроку вже не бачилися! Я не люблю людей, які беруть у борг, живуть на кредити. Краще почекати, накопичити грошей і потім купити. Борги псують відносини».

«Борги з’являються, коли береш більше, ніж у тебе є можливість заплатити. Але жити без мрії важко, тому треба більше заробляти».

Ось що радять експерти, що робити, щоб не мати боргів або легко їх позбутися.

Перше: потрібно тримати руку на пульсі і незалежно від того, свій у тебе бізнес або ти найманий співробітник, ти не повинен витрачати більше, ніж заробляєш.

Друге: споживчі кредити – це коли у тебе немає можливості, а ти береш щось, щоб створити собі додатковий комфорт. Наприклад, взяти гроші на відпустку або подорож, а потім планувати їх відпрацьовувати. Виходить, що задоволення ти вже отримав, а заробити ці гроші ще тільки належить. Це демотивує.

Правило: не варто брати кредити на такі речі. Краще відкладати – буде більше радості!

І третє: не тікати від проблем, від банків. Потрібно йти і домовлятися.

З чого варто почати людям, які намагаються позбутися від боргів?

Потрібно прийняти рішення виплатити борги і почати з ліквідації дрібних заборгованостей. Закрийте кредитні картки, віддайте друзям і знайомим те, що позичали у них.

Віддавайте борги знайомим людям в першу чергу, тому що це особисті відносини і, як би людина не закривалася, вони впливають на душу. Саме дрібні борги заважають заробляти, щоб потім була можливість віддати більші борги.

Якщо не виходить віддати все відразу, потрібно зустрітися з кожним, кому ви винні, поспілкуватися чесно: «Я знаю – я винен. Якщо можеш прибрати відсотки – прибери».

Попросіть відстрочку. І поступово – хоч по гривні, по десять – але починайте виплачувати. Бог включається в наше рішення вийти з проблем – в даному випадку з боргів – коли бачить, що ми самі робимо якісь дії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *