Читання дітям вголос має велику інтелектуальну користь

Є тільки 1 доведений науковий спосіб виховати розумних дітей. Ось він… І не треба записувати їх в гуртки і секції!

Педіатри і вчені з американського штату Огайо провели масштабне дослідження. Об’єктом вивчення стало “традиційне” читання дітям казок.

Вчені точно встановили, що читання книги вголос – не лише цікавий і приємний, але й неймовірно корисний вид дозвілля.

Серед учасників експерименту в усіх спостерігалася підвищена активність ділянок мозку, що відповідають за читання і мовлення, а також за уяву і візуалізацію сприйняття світу.

Такі процеси допомагають малюкам у віці від 3 до 5 років краще розмовляти, значно поповнюють словниковий запас, формують навички читання.

Крім того, діти, чиї батьки читають їм по п’ять книг на день, приходять в дитячий садок, знаючи на 1,4 мільйона більше слів, ніж діти, яким ніколи не читали, – це величезна різниця.

Навіть діти, які читають тільки 1 книгу на день, почують на 290 000 більше слів до 5 років, ніж ті, хто регулярно не читає книги з одним із батьків.

Дослідницька група випадковим чином відібрала 30 книг зі списку 100 найбільш поширених настільних книг (для дітей і малюків) і книг з картинками (для дітей дошкільного віку).

Вони змогли визначити, що в настільних книгах міститься в середньому 140 слів, а в книжках з картинками – близько 228.

Використовуючи цю інформацію, вони змогли вирахувати, скільки слів дитина чує від народження до свого п’ятого дня народження:

  • якщо їй ніколи не читали – 4662 слів;
  • якщо їй читали один або двічі на тиждень – 63 570 слів;
  • якщо їй читали три-п’ять разів на тиждень – 169 520 слів;
  • якщо їй читали – 296 660 слів;
  • якщо їй читали п’ять книг на день – 1 483 300 слів.

От як результати дослідження прокоментувала Джесіка Логан, член Центру досліджень і політики в області раннього дитинства штату Огайо:

Дитячі книги охоплюють все: від уявних друзів до фей і тварин у всьому світу – теми, які органічно не виникають в розмовах з нашими дітьми.

Читання дітям дуже важливе. Знайомство з книгами і новим словниковим запасом – це те, чим можуть скористатися всі сім’ї, особливо діти.

Обов’язково візьміть до відома поради фахівців!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *